19.3 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 27, 2024

İletişim

Mal Müdürü Nedir Kime Denir ?

Mal müdürü, ilçede devlete ait gelirleri toplayan, para ve malları koruyup saklayan ve giderlerin hak sahiplerine ödenmesine karar veren kamu görevlisi. Maliye Bakanlığı’nı ilçe düzeyinde temsil eden en üst memur konumundadır. Yönetim döneminin hesap sonuçlarını yıldan yıla Sayıştay’a verir. Ayrıca ilçe yönetim kurulu üyesi olarak görev yapar.

Mal müdürü, bir şirketin veya kurumun maddi varlıklarının yönetimi, idaresi ve denetimi ile sorumlu olan bir pozisyondur. Bu pozisyon, şirketin veya kurumun varlıklarını koruma, muhafaza etme, değerlendirme ve optimal bir şekilde kullanma sorumluluğu taşır. Mal müdürü, şirketin maddi varlıklarının yönetimi ve korunması ile ilgili olarak bütçe hazırlama, stok kontrolü, varlık değerlendirmesi, muhasebe ve finansal raporlama gibi işlemleri yürütür.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

7 YORUMLAR

  1. 4 servisten 15 personelden oluşmaktadır. Milli evrak servisinde satış,kira,tahsis,irtifak hakkı tesisi,ecrimisil ve hazine taşınmazlığına yönelik tüm işlemler yapılmaktadır.hazine avukatlığında 1 personel,muhasebe servisinde 3 personel,gelir servisinde 5 personel çalışmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar