3.7 C
İstanbul
Pazar, Mart 10, 2024

İletişim

Matematik Öğrenmek Hiç Bu Kadar Kolay Olmadı

Matematik öğrencilerin bütün hayatı boyunca karşılaşacağı derslerden biridir. Belki hayattaki öneminden dolayı da pek çok öğrenci için zaman zaman zorlayıcı olabiliyor. Aslında eğitim hayatı boyunca sürekli karşılaşılacak olan matematik derslerinde temel doğru atılırsa daha sonra bu bilgilerin üzerine bilgi eklemek de kolay olacaktır.
Özellikle 4. sınıf ile birlikte yavaş yavaş matematik konuları detaylandırılmaya başlanıyor. MEB müfredatına göre bu yıl ki matematik konularında öncelik geometri olarak belirleniyor. Dünyamızı şekillendiren geometri adı altında öğrencilere artık dikdörtgen, kare, köşegen gibi konular verilmektedir. Bunun yanı sıra günlük hayatta da oldukça geniş bir karşılığı bulunan simetri de 4.Sınıf matematik konuları arasında yer alıyor. Bu konular ile öğrenciler gün içerisinde de sık sık karşılaşılan kare ya da dikdörtgen gibi şekillerin nasıl çizildiğine dair genel bir bilgi sahibi olacaktır.
4. sınıf matematik konuları arasında bulunan sayılar da öğrencinin kazanımları arasında yer alıyor. Sayıların olmadığı bir ortamda matematikten bahsetmek mümkün değilken öğrenciler tam sayı ya da doğal sayı gibi kavramların neleri kapsadığını ünite sonunda öğrenmiş olurlar. İşte bu konuların tam olarak öğrenilmesi ilerleyen dönemlerde kesirli ve ondalık sayıların da neleri kapsadığını anlamak için oldukça büyük önem arz ediyor.
Son olarak ise ölçme ve veri üniteleri öğrencilerin yine gündelik hayatta yeri oldukça geniş olan ağırlık ve ölçü birimlerini kullanma kabiliyetlerini geliştirmeye yönelik çalışmalara yer veriyor. Tüm bu konular aslında öğrencilerin bütün eğitim hayatını ve sınavlarını etkileyecek önemli konuların temeli olduğu görülüyor. Bu neden ile konuların hakkını veren öğrenciler ilerleyen dönemlerde de başarılı olacaktır.
Tüm bu konularda daha başarılı olabilmek için “okulistik.com” tarafından destek almak mümkündür. Sistemde sadece videolu konu anlatım dersleri bulunmuyor. Videolu konu anlatımlarını dinleyen öğrenciler için dinledikleri konuları daha da pekiştirmek için ya da ne öğrendiklerini anlamaları için değerlendirme soruları bulunuyor. Bu testler ile öğrenciler eksiklerini daha kolay bir biçimde görebilir. Ayrıca sistemin sunduğu konular MEB müfredatı ile de birebir uyumlu olma özelliğine sahiptir. Okulistik ile matematik her öğrenci için daha kolay oluyor.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar