Telefon Isınma Ve Yavaşlama Sorunu En Az Düzeye İndirmenin Yolu

0
687

Günümüzde en fazla kullandığımız teknolojik alet olan telefonlarımız yaşantımızın temelini oluşturuyor. Genel hatlarıyla belli zamanlarda bize problem çıkarabiliyorlar. Bu sorunların en başlangıcında da ne yazık ki ısınma ve yavaşlama sorunları geliyor. Sizinde telefonunuz zaman zaman alev alacak şekilde ısınıyorsa özellikle oyun vb. uygulamar açıkken, bu yüzden  makalemiz tam sizlik. Telefonunuzun Isınma ve yavaşlamasını engellemenin 5 YOLU

1. 

Bakım en mühim hususlardan birisidir. Bir çok telefon sorunu bizzat de ısınma ve yavaşlama problemi bakımsızlık yüzünden meydana gelmektedir. Uygun şekilde donanım, yazılım problemleri bütün problemleri doğurur.

Çözüm: yazılım ve donanım olmak için bütün bakımların aralıklı şekilde yapılması gerekmektedir.
Arada telefonunuzun dış yüzeyini silmek dahi bir bakımdır. Garanti süresini beklemeyin ve teknik servisinize ara bakıma gönderin, servis kabulü üzere “settings arrangement” açıklaması yazmanız yeterlidir.

android-isinma

2. 

Özetlemek gerekirse telefonumuza yüklediğimiz bir çok nesne bilhassa de net tabanlı uygulamalar, gözükmeyen ya da erişim izni bulunmayan dosyalar kalıcılığı yüzünden arka planda durmakta ve telefonumuzun ram’ini kullanmakta.

Çözüm: işlemleri bütünüyle ayarlardan da sildiğinize inanın ve firewall gibi emniyet duvarları kullanın.

batterycharge-capacity

3. 

İfade etmek istiyorum ki en önemli ve en bunaltıcı soruna geldik. Telefonlarımızın en önemli problemi şarjdır. Telefonu şarj ederken kullanmak (bu iç donanıma önemli hasar verir), arızalı ya da hasarlı batarya kullanmak, çok sekme ve işlemler kullanarak fazla şarj gereksinimi işitmek vb nedenlerdir.

Çözüm: lütfen bu önemli noktayı iyi okuyunuz ve not alınız.
*  Telefonumuzu belli bir güç düzeyinde tutmalı.
* Harici ısınma ve yavaşlama problemlerinden uzak durmalı.
* Telefonu şarj döneminde kullanmamalı.
* Normal olmayan şarj aletleri ya da arızalı kablolar kullanmamalı.
* Telefonumuzu şarj ederken uçak modunda ya da yeni eklenmiş olan ultra fena modlarında şarj yapmalı, yarım ve noksan şarj ederek yeniden almaya başlamamalıyız.

 

chrome-lollipop-sekme

4. 

Telefonumuzda malum en önemli ikinci problem çok sekme ve bunların kapanmama sıkıntılarıdır. Şöyle ki birtakım sekmeler siz kapatmış olsanız dahi kapanmaz çünki google tabanlı çalışıyor olabilir bunlar klasik (gmail, google, googleplay vb) gibi sekmelerdir. Çok sekme web hızını etkileyeceği vb. Çok efor yüzünden telefon şarjını harcayacak ve ısınma = yavaşlama problemleri getirecektir bunlar yalnızca net sayfaları değil klasik telefon sekmeleri de olabilir.

Çözüm: asla üşenmeden telefonunuzu günde iki defa olmak için tekrar başlat yapın ve tüm ayarlar sıfırlansın. Clean master vb. Temizlik programları yerine kendiniz ayarlardan işlemleri sıfırla alternatifini günde iki defa uygulayın.

tumblr_inline_nf7ohicgpo1t3y0uk

 

5. 

Günümüzde ne kadar çok  popüler olsa da katı plastik ve metal işleme kılıflar telefonumuzu çok fazla ısıtmaktadır. Bunların içinde bir de kalın ve deri olan kılıflar girmekte, bilhassa güneşli günlerde deri kılıf çekmek telefonumuzu ısıtarak yavaşlamasına yol açacaktır.
Çözüm: saydam kılıflar, havalandırma deliği yer alan kılıflar (fan bölgesinde olan), ergonomik kafes kılıflar (silikon katman olmayan) almak telefonunuza az da olsa iyi gelecektir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here