Zihinsel Engellilikte Doğum Öncesi

0
747

Zihinsel Engellilikte Doğum Öncesi

 

Her ebeveyn gebelik*belirtleri görülmeye başladığı süreç içinde bebekleri olacağını öğrendikleri andan itibaren anlatılmayacak bir heyecanla beklemeye başlarlar. Doğacak bebeklerinin veya ilerleyen zamanlarda kendi çocuklarının en mükemmel çocuk olacağını düşünmektedirler her anne-baba gibi. Anne ve çocukları arasında ta o zamandan bir bağ kurulmaya başlar. Bebekleri, anne karnında büyümeye başladığı andan itibaren anne-babalar nasıl biri olacak, nasıl konuşacak hangi mesleği ve nasıl arkadaşlar seçecek diye heyecanla beklerler.

Ama durum her zaman böyle güzel düşünüldüğü gibi olmuyor. Çocuklar doğduktan ve gelişmeye başladıktan sonra çocuk veya bebeklerimizde tedavisi olmayan bazı rahatsızlıkların olduğunu görmeye başlarız. İşte bu durumda anne-babalar baş edilmesi ve ileride zor bir hayat yatacak çocuklarının zihinsel rahatsızlıklarının olduğunu öğrenirler.

Zihinsel engellilik doğum öncesi, sonrası veya doğum esnasında yaşanan sorunlardan dolayı çocuk veya bebeklerimizin yaşıtlarından geride ilerlemesidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here