Yeni Sezon Gelinlik Modelleri

0
731
gelinlik 2013

Gelinlik 2014 modelleriyle yeni sezona merhaba diyoruz, birçok gelin gibi sizde yeni sezonda yeni bir heyecanla gelinlik aramaya çıkıyorsunuz. Gelinlik geçmişten günümüze dek bütün bayanların hallerini süsleyen büyük bir araç olmuştur. Her bayan her sene yeni modellerle karşılaşmıştır.

Yeni sezon gelinliklerle beraber yeni kumaşlarda kullanılmaya başladı. Gelinlik 2014 modellerinde kullanılan kumaşları sizlerle paylaşacağım. Örneğin; ipek yay kumaşı, bu kumaş dokulu bir kumaş olmakla birlikte genellikle gelinliklerin ön tarafında kullanılır. Klasik kumaşlara nazaran daha çok tercih edilen bir kumaş türüdür. Fransız danteli; tüm gelinlik modellerinde uygulanabilen bir kumaştır ve genellikle duvakta görürüz.  Kordone dantel; özellikle yaka ve kol bölümlerinde sıklıkla kullanılan bir kumaştır. Yaz aylarında tercih edilen bir gelinlik kumaşı değildir. Saten; en çok tercih edilen kumaş türüdür, ipeksi dokuya sahiptir genellikle yaz aylarında tercih edilir. Şantuk; ipeksi ve yumuşak bir dokuya sahiptir, gelinliğin hemen hemen her kısımlarında tercih edilen bir kumaştır. Şifon; şeffaf ve oldukça ince görünür, genellikle yaz aylarında kullanılır. Tafta; gelinlik ve nişanlıklarda kullanılan ve en çok tercih edilen bir kumaştır, yapısı itibari ile parlak ve pastel renklere sahiptir, gelinliğin üst ve alt kısımlarında kullanılabilir.

Gelinlik 2014 modelleriyle daha çok model görme imkânı bulacaksınız. Gelinlik almaya ve nasıl bir gelinlik alacağınıza aylar öncesinden karar vermiş olmalısınız yoksa büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Yaz aylarında düğününüz olacaksa bu aylarda mağazalar yoğun olacaktır bu yüzden gelinliğinizin siparişini 2-3 ay önceden vermiş olmanız sizin için iyi olacaktır. Gelinlik almadan önce tek bir mağazaya takılıp kalmayın, zevkini güvendiğiniz arkadaşlarınızla, dostlarınızla birkaç mağazayı gezmeyi unutmayın bu şekilde daha çok model görme imkânı bulursunuz. Ancak çok fazla kişiyle de görüşmeye gitmemenizi öneririz çünkü çok kişiyle gidildiği zaman farklı fikirler ortaya çıkacaktır ve siz zor durumda kalacaksınız. Düğün gününde mağaza ile kurulan ilişkiler sıkıntı yaratabilir, sizi takmaya bilirler ve size verecekleri ters cevaplarla sizi sıkabilirler bunu sebebi ise yoğum olmalarıdır. Bu yüzden mağaza ile birkaç ay önceden irtibat içerisinde olmanızda fayda vardır.

Daha fazla model incelemek için : http://modelgelinlik.net/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here