En Aşk Dolu Gün

0
638
hediye

İnsanlar hayatları boyunca hiçbir zaman yalnız kalmak, hayatlarını yalnız devam ettirmek istemezler. İlk çağlarda bile insanların hep bir eşi, bir hayat arkadaşı olmaktadır.
Bu yüzden her insan bir gün hayatında ruh ikizin bulacağını düşünmektedir. Bunun için kutlanan bir özel gün bile bulunmaktadır. Sevgililer günü, 14 Şubat’ta tüm dünyaca kutlanmaktadır. Bu günün ilk başları, antik çağa dayanmaktadır. Şubat ayı ortasının aşk ile ilişkili olduğunu düşünen antik çağ insanları bu özel günü kabul etmektedir. Eski Yunan mitolojisine göre ocak ayının ortası ile şubat ayının ortası arasında kalan kısım, Yunanlılar tarafından Gamelyon ayı olarak adlandırılmış, buna bağlı olarak da Zeus ve Hera’nın evliliği olarak kabul etmişlerdir. Ancak tam olarak Sevgililer Günü 1800’lü yıllarda tam olarak Amerikalı bir kişinin sevgilisine kart yollaması ile başlamıştır. Böylelikle tam olarak toplumsal açıdan kabul edilmiştir.

Aslında Sevgililer Günü’nde sevgiliye hediye almak kişiler açısından son zamanlarda çok keyifli bir iş haline gelmektedir. Bu sayede insanlar sevgililerine bu özel gün bahanesi ile hediye almaktadır. Ayrıca 14 Şubat Sevgililer Günü pek çok çift için evlenme tarihi ya da evlenme teklifi ettikleri tarih olmaktadır. Genellikle bayanlar sevgililerine kol düğmesi ya da giyim üzerine hediyeler alırken, baylar ise sevgililerine tek taş ya da mücevher almaktadırlar. Toplum olarak bayanlara hediye almak dünyanın her yerinde oldukça kolay ve eğlenceli bir durum olsa da baylara hediye almak daha zor olmaktadır. Hele ki karşı taraf zor beğenen bir yapıya sahip ise hediye almak keyiften çok işkenceye dönüşmektedir. Sevgiliye hediye alınırken insanla oldukça zorlanmaktadır. Bunun nedeni ise, kişiler ailelerine ya da arkadaşlarına hediye alırken onların ne tarz şeylerden hoşlandıklarını bilmektedirler. Ancak iş sevgiliye hediye almaya geldiğinde, karşı tarafa alınan hediye fazla ya da eksik olma korkusu içinde bulunmaktadırlar. Ancak firmalar bu durumu bildiklerinden Sevgililer Günü’nde ürünleri bu tarz şeyler yaparak, kişilere kolaylık sağlamaktadır. Sevgiliye hediye almak için sadece Sevgililer Günü’nü beklemek yanlış olmaktadır. Her an insan sevdiğine hediye alabilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here