Gelinlik Modelleri

0
655
gelinlik modeli

Gelinlik modelleri her sezona yeni modellerle merhaba diyor bu da evlenecek gelinleri heyecanlandırıyor ve mutlu ediyor. Gelinlik modelleri 2014 sayesinde daha çok gelinlik bulabilir ve daha çok model görme imkân yakalayabilirsiniz.

Gelinlik modelleri 2014 sezonundan gelinlik seçerken bazı şeylere dikkat etmeniz gerekir. Gelinlik için düğünün yapılacağı ortam büyük önem arz eder. Gelinlik seçiminde olacağınız ortamı düşünerek bir tercih yapılmalıdır. Örneğin; Bahçe düğünlerinde genellikle çiçekler kullanılır buna karşın salon düğünlerinde daha çok şık görünün objeler kullanılır ve gelinlik tercihinde bunlar önemli birer etkendir. Gelinlik seçerken kabarık mı yoksa düz bir model mi seçeceğinizi iyi belirlemelisiniz ve gelinlik seçerken gelinliği ne kadar giyeceğinizde önemli bir meseledir eğer ki uzun bir süre gelinlik giyecekseniz görünüşüne verdiğiniz önem kadar konforuna da dikkat etmeniz gerekir. Gelinliği alırken bir kısmana değil bütününe bakınız. Önemli olan bir diğer mesele ise seçtiğiniz gelinliğin düğündeki bütünlüğe uyum sağlaması bu yüzden gelinliği seçerken düğün ortamı göz önünüze getirin ve buna göre uyumlu bir gelinlik tercih edin.

Gelinliğin en önemli noktası kumaşıdır, her kumaş her gelinlikte uyum sağlamayabilir. Gelinlik modelleri 2014 de kullanılan kumaşlar gelinliklerle uyum içerisindedir. Bir başka mesele ise duvakların boyudur. Aynı şekilde duvakların boyu da ne kadar kullanılacağına ve gelinin boyuna göre ayarlanmalı ve buna göre bir tercih yapılmalıdır. Düğün günü giyeceğiniz ayakkabıların gelinlikle de uyum içerisinde olmasına özen gösterin. Dolayısı ile düğün günü giyeceğiniz her şeyiniz düğün ortamına, üzerinizdeki her şeyin birbirleriyle uyumlarına son derece dikkat edilmelidir. Yapılacak bir hatanın dönüşümü olmayabilir. Bunu aklınızdan çıkarmayın. En çok kullanılan modellerde tafta ve saten tercih edilmektedir. Genellikle bu tarz kumaşlar gelinliğin üst tarafı tam olarak sardığı modellerde tercih edilir. Son dönem gelinlik modellerinde dantel işlemeleri oldukça fazla bir şekilde kullanılmaktadır ve birçok gelin tarafından gelinliklerde tercih edilmektedir. Gün geçtikçe yeni modellerle karşılaşıyoruz ve yeni diye aldığımız bir şey eski haline geliyor. Gelin adaylarının kendi zevklerine göre hareket etmeleri gerekir böyle durumlarda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here