8.2 C
İstanbul
Cuma, Mart 22, 2024

İletişim

Turizm Bölgesi Maçkanın Güzellikleri

Maçka; Ülkemizde bir çok yerin kendine ait güzellikleri mevcut bunlardan birtanesi de Karadeniz’in Maçka ilçesidir. Maçka, doğal güzelliği ve tarihi-kültürel eserleri ile iç içe geçmiş ve oldukça zengin bir yerdir.


Dağların yemyeşil ötrüsü içinde insanlarına eşsiz güzellikler barındıran Maçka,Yeşilin her tonunu Maçka’ da bulabilirsiniz. İlkbahar ve sonbahar geldiğinde yapraklar, yeşerip sarardığında Maçka adeta duvardaki bir yağlı boya tablosuna benzemektedir. Doğa güzelliği dilden dile anlatılan Maçka eşsiz bir manzara ve havaya sahiptir. Bu manzara eşliğinde bir günde olsa gelip buranın havasını teneffüs etmek herşeye değer olsa gerek, böyle bir güzelliği ancak ve ancak tablolarda görebilir bir durumdayız ülkemizde.

Bukadar doğa güzelliğinin yanında, Maçkada bulunana Sümela Manastırı dik sarp bir kayalık üstüne inşa edilmiş eşsiz bir güzellik olup gelen bütün ziyaretcilerini görkemli bir şekilde karşılamktadır. Maçka ya gelipte Vazelon Manstırını görmemek olmaz, çam ormanlarının içerisinde bulunan yemyeşil bitki örtüsünün içinde süzülen bir taze gelin gibi, ziyarete gelenlere kendini sergilmektedir. manstır  bir mağra önüne inşa edilmiş ve yaz, kış hermevsim bir farklı görüntüye sahiptir. Maçka da bulunan Altındere Milli Parkı Sümela Manastırı ile Altındere Vadisinin bitki örtüsünü ve doğal güzelliğini birleştiren bir yapıya sahip, dağların arasından süzülüp gelen dere çevresine adeta güzellik dağıtarak  ilçeyi dolanmakta geçtigi herye ayrı bir güzellik sunmakda, dere üzerine inşa edilmiş konaklama yerleri, köprüler  gezen turistlerin dikkatini çekmekte ve kartpostallık bir manzara sunmaktadır.

maçka sumela

Bu güzellikleri duyupta buraları ziyaret etmemek galiba biraz ayıp kaçar, buralarda konaklamak isteyenler Hotel Büyük Sümela, Maçkam Otel, Sümela Sosyal Tesisleri, Vazelon Pansiyon, Kayalar Pansiyon gibi birbirinden farklı imkanı sunan yerleri tercih edebilir. Daha detaylı bir Konaklama bilgisi için www.turkiyeoteller.net ziyaret ediniz

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar