Ayvalık Sarımsaklı’da Tatil Köyleri

0
5614
ayvalık tatil

Ayvalık turizm alanında büyük bir potansiyele sahiptir. Özellikle sarımsaklı plajları ve cunda adası önemli turistik yerlerdir. Her yaz sezonunda yüzlerce turisti ağırlayan Ayvalık, yaz sezonu dışında da Ege Adaları’ndan günübirlik misafirler ağırlamaktadır.

Ayvalık’ın en gözde tatil köyü Rainbow Tatil Köyü’dür. Her yaz çok sayıda yerli ve yabancı turistlere hizmet eden tatil köyünde 40 adet suit, 24 adet stüdyo daire bulunmaktadır. Tesis denize sıfır konumdadır ve kendilerine özel plajı bulunmaktadır. Olimpik yüzme havuzu ve çocuk havuzu bulunmakta olup, tüm eğlence mekanlarına da ulaşım olarak yakındır. Aynı zamanda tekne turlarına katılabilir ve ayvalık’ın eşsiz manzarasına tanıklık edebilirsiniz.

ayvalık tatil

Genellikle yaz dönemlerinde ucuz tatil köyü bulmak için birçok araştırmalar yaparız. Ancak sadece erken rezervasyon kampanyaları sayesinde artık ucuz tatile gitmek mümkün olmaktadır. Belirli dönemlerde acentalar tarafından yapılan erken rezervasyon kampanyaları Mart, Nisan ve Mayıs aylarında aktif olmaktadır. Hem çok fazla para ödemeden hem de kaliteli otellerde ve tatil köylerinde tatil yapmak istiyorsanız mutlaka erken rezervasyon kampanyalarını takip etmenizi öneririz.

Bahsetmiş olduğumuz gibi Ayvalık tarihi ile de denizi ile de turizm açısından çok önemli bir yere sahiptir. Eski rum evleri, şeytan sofrası gibi ziyaret edilmesi gerekn birçok güzelliğin içinde yer almaktadır. Sizlere tavsiyemiz tatile çıkarken mutlaka Ayvalık’ı gezmeden gelmeyin!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here