6.9 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 11, 2024

İletişim

Guinness Rekorlar Kitabından 15 İlginç Rekor

Birtakım kişiler bir şeyler başarmak ve dünyaya bunu duyurmayı talep ederler. Ve bunu da çoğunlukla toplumsal medya üstünden yapmayı seçerler. En kalıcı olan metod ise guinness rekorlar kitabı’na ismini yazdırmak ve buradan kendini ispat etmek. Milyonlarca bireyin milyonlarca türlü işler başararak bu kitaba girdiğini görmek mümkündür. Ancak bu başarıların beraberinde çok garip karşılanabilecek olan kişiler illaki var. Ve burada hakikaten garipseyeceğiniz birkaç üstün dereceli insanları size sunmaktayız.

 

  1. DÜNYA’NIN EN UZUN SAÇLI KADINI  

iphone-6-overheat-battery-drain-fixed-ios-8-1

Çinli xie qiuping yaklaşık boyu 6 m. Olan saçlarıyla dünyanın en uzun saçlı bayanı olma rekorunu eline almış halde. Saçlarına gayet iyi baktığı görülse de bakımı son derece güç olmalı.

  2. DÜNYA’NIN EN UZUN SAKALLI KADINI  

sakal-56c44811

Vivian wheeler adlı bayan dünyanın en sakallı kadını şekilde rekorlar kitabına girebilmek namına kendince fazla ters bir metod bulmuş ve 28 cm’lik sakallarıyla dikkatleri üzerine çeken kadın, guinness rekorlar kitabına girmeyi başarmış. 1993 yılından buyana sakal uzatma girişiminde yer alan ve daha sonra bu girişimini sürdürerek uzayan sakallarını kesmeyen bayan, sakallarına jilet vurmuş olmalı.

  3. DÜNYA’NIN EN UZUN BACAKLI KADINI  

bacak-56c4445e

Çoğu bayanın hayalini kurduğu uzun bacaklar ona çok fazla. Svetlana pankratova’nın bacakları 1.30 m. Ve bununla birlikte dünyanın en uzun bacaklı bayanı şekilde rekorlar kitabına ismini yazdırmış. Doğal olarak bunun kendisi üzere dezavantajları da yer alıyor Bacakları yardımıyla rekorlar kitabına giren svetlana’nın ayak numarası ise 46. Bu denli uzun bir bacağa daha ufak bir ayak numarası düşünülemezdi zaten.

  4. DÜNYA’NIN EN UZUN BURUNLU ADAMI  

burun-56c44ac7

Rekorlar kitabında bir türk burun uzunluğuyla karşımıza çıkıyor. Artvin’de ikamet eden mehmet özyürek, dünya’nın en uzun burunlu adamı ve burnu ortalama 9cm.

  5. AĞZIYLA VÜCUDUNU TAŞIYAN KADIN 

agiz-56c44dbf

Moğolistanlı oyungerel luvsandorj vücudunun elastik nitelikleri ve balans kabiliyeti ile rekorlar kitabına, ağzıyla vücudunu içeren bayan şekilde girmeye hak sağlamış biri şekilde karşımıza çıkıyor. Kendi vücudunu 50 saniye bünyesinde ağzıyla taşımayı başaran bayanın dişleri fazla sağlam olmalı.

  6. DÜNYA’NIN EN UZUN DİLİNE SAHİP KADINI 

dil-56c44c0c

Adamların çok konuşan bayanlardan yakındığı şu dünya düzeninde, bir bayanın dilinin uzunluğuyla konuşma boyutunun paralel bulunduğu bir sistem olsaydı, bu bayan hakikaten konferans mevzusunda da rekorlar kitabına girmeye hak kazanabilirdi. Annika irmler adlı bayanın dili tamamen 7cm. Bu özelliği ile de dünyanın en uzun dilli bayanı şekilde rekorlar kitabında yerini almış halde.

 7. DÜNYA’NIN EN ÇOK PARMAĞINA SAHİP 

parmak-56c45149

Hindistanlı olan Devendra Harne, el ve ayaklarında toplam 25 adet parmağa sahip.

 8. DÜNYA’NIN EN UZUN BOYLU ADAMI 

uzun-56c4513f

Dünyanın en uzun boylu adamı olarak karşımıza Mardinli Sultan Kösen çıkıyor. Kendisi 2.47 metre boyuna sahip.

 9. DÜNYA’NIN EN KISA BOYLU ADAMI 

kisa-56c44f40

ino Hernandez ise Sultan’ın tam tersi dünyanın en kısa adamı olarak rekorlar kitabında yerini almış. Kendisinin boyu ise sadece 70 cm.

 10.  AKREP YİYEN ADAM 

akrep-56c45137

İfade etmesi dahi olumsuz olan bu rekoru, dean sheldon adındaki adam ağzında 18cm’lik akrebi yaklaşık 20 saniye tutarak gerçekleştirmiş. Kıracak öbür üstün dereceli bulamayıp bu şekilde bir vakaya imza atmak hakikaten fazla tuhaf.

 11.  EN UZUN TIRNAKLARINA SAHİP KADIN 

tirnak-56c4512e

Bayanların hassas yeri olan tırnakların, bu boyutlarda olmasını kaçınız talep edersiniz bilmem. Ancak lee redmond 1979’dan buyana tırnaklarını asla kesmemiş ve kendisi ortalama 9m tırnaklağa sahip. Onun üzere üzücü olan ise, 2009’da yaşamış olduğu bir trafik kazası neticesi tırnaklarının kırılmış olması.

 12.  DÜNYA’NIN EN İNCE BELLİ KADINI 

bel-56c4547b

Cathie jung isimli bayan 68 yaşında ve ince bel vakasını biraz abartarak 38 santimetre bele sahip olmuş halde. Bu ölçüyü elde yapabilmek üzere senelerce en zor korselerden giymesi neticesi dünya’nın en ince belli bayanı şekilde rekorlar kitabına girmeye hak sağlamış.

 13.  DÜNYA’NIN EN BÜYÜK AĞIZLI ADAMI 

buyuk-agiz-56c45460

Afrikalı francisko domingo joaquim, dünyanın en önemli ağızlı adamı şekilde guinness rekorlar kitabı’na ismini yazdırmış halde. Hakikaten dev.

 14. YÜZÜNE BAKILACAK YERİ KALMAYAN KADIN 

karisik-56c4565d

Elaine davidson da rekorlar kitabına girebilmek üzere garip bir metod kullananlardan yalnızca bir tanesi. Kendisi bedeninde tam 1903 piercing barındırıyor. Dilini de parmağı geçecek kadar deldirmiş halde. Adından bahsettirmesi bir yana bu denli takı ile başedebilmek ve bumanzara altında yaşayabilmek?

 15.DÜNYA’NIN EN ELASTİK ADAMI 

esnek-56c45649

Gary stretch adındaki adamın sahip bulunduğu niteliği, vücudunun lastik gibi olması ve bu lastik vb. Olan vücuduna garip ve ürkütücü biçimler verebilmesi. Böylece dünya’nın en elastik adamı şekilde rekorlar kitabına giriyor.

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar