Sosyal Medya Ajansı

0
516

Sosyal medyanın bizlere olan faydalarını hepimiz biliyoruz. Güncel haberleri takip ediyor, alışveriş yapıyor, sosyal iletişimler kuruyor, oyun oynuyor, bir şeyler öğreniyor ve birçok olumlu yönlerinden yararlanıyoruz. Peki, hiç düşündünüz mü? Sosyal medya sitelerinde karşımıza çıkan bu reklamlar nedir?

İşte bu da sosyal medyanın bizlere sunduğu bir diğer faydası. Markalar bu kadar talep gören ve kullanıcılarının milyonlara ulaştığı bu sayfalarda insanlara mal ve hizmet sunmak istiyor. Tam burada sosyal medya ajansları devreye giriyor.

 

Sosyal medya ajansı nedir ve ne iş yapar?

Sosyal medya ajansları markanızın sosyal medya sayfalarında ismini duyurmalarına aracılık sağlar. Sadece bununla da kalmıyor. En önemlisi ise markanızın hangi sayfada, kime, ne zaman görüneceğini saptıyor ve uyguluyor.

 

Hedef kitleye ulaşmak!

Mesela, bir düğün salonunuz var. İsminiz sosyal medya ajansı aracılığı ile Facebook uygulamaları sayesinde sosyal medya kullanıcılarına görünüyor. Sizin reklamınızın evli insanların sayfalarında çıkması elbette ki çok az yarar sağlar. Markanızın, 1 yıldır nişanlı, sizin iş yerinizin bulunduğu bölgede ikamet eden, 20-30 yaşları arasında bir erkeğin karşısına çıkması daha pozitif sonuçlar doğurmaz mı? Ya da gayrimenkul satıyorsunuz veya kiralıyorsunuz. Bir sosyal medya ajansı ile anlaştınız. Bu ajans sizin ilanınızın gayrimenkul alma ya da kiralama kapasitesi daha fazla olan, 45 yaş üzeri, internetten sık alışveriş yapan birine gözükmesi kadar doğru bir isabet olabilir mi? işte sosyal medya ajansları tam olarak bunu sağlıyor. Yani para kazanmanızı kolaylaştırıyor.

 

Facebook Kullanıcı Beğeni

Her Facebook kullanıcısı marka sayfalarında beğeni ya da takip sayısını dikkate alır. Çünkü bu rakamlar kullanıcıya güven sağlar. Ajanslar sayesinde sayfanız birçok kitleye ulaşarak beğeni sayınızın artmasını ve sürekli güncel kalmanızı sağlıyor.

Önceden gazete ve dergilerde yer alan markaların günümüzde pek bir pozitif geri dönüşü kalmadı. Çünkü internet kullanan kişi sayısının artık sadece gazete ve dergi okuyan kişi sayısından kat kat fazla olduğu aşikâr. Bu sebeple ticaret artık sanal ortamlarda gerçekleşmeye başladı.

Sosyal medya ajansı nedir

Milyonlarca marka sosyal medya uygulamaları sayesinde mal ve hizmetlerini satışa sunuyorlar. Çünkü satıcıya alıcı lazım. Alıcı nerede ise sizin de orada olmanız gerek. Sosyal medya ajansları sayesinde insanlar nerede ise markanızın orada.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here