14 C
İstanbul
Salı, Mart 12, 2024

İletişim

Kişiye Özel Tabanlık Seçenekleri

Kişiye özel tabanlık: http://www.fulyaayakcerrahisi.com/kisiye-ozel-tabanlik/

Sağlık bütünsel bir mesele ve vücudunuzun herhangi bir bölgesinde yaşayacağınız sıkıntı, bir başka bölgede ağrı veya hastalığa yol açabiliyor. Bu yüzden, bedeninizin tüm organlarına aynı özeni göstermelisiniz. Beden sağlığının en önemli bölümlerinden biri, ayak sağlığı. Ayak sağlığı neden bu kadar önemli, diye soracak olursanız, ayaklarınız sizi bir ömür boyu taşıyacaklar. Herhangi bir rahatsızlık, hekime gitmediğiniz takdirde ilerleyebilir ve geri dönüşü olmayan sıkıntılar olabilir. Bu durumda cerrahi müdahaleye bile gereksinim duyulabilir.

Ayak rahatsızlıklarının tedavisinde, en sık kullanılan araçlardan biri, kişiye özel tabanlıklar. Ayakta oluşan rahatsızlıklar, esnek ve sert deformiteler olarak ikiye ayrılır. Esnek deformitelerde, rahatsızlık düzeltilebilir. Ancak sert deformiteler kalıcıdır. Hekimin size tavsiye edeceği tabanlık, hastalığın derecesine göre değişmektedir. Deformitenin derecesine bağlı olarak, size sunulan tabanlık da sert veya esnek olabilir. Kullanacağınız tabanlık kişiye özeldir. Başka bir ayak rahatsızlığında muzdarip bir hasta bunu kullanamaz. Kişiye özel tabanlıklar, ağrının ortadan kaldırılması, kişinin yürüme fonksiyonlarının düzeltilmesi, nasır ve benzeri cilt problemlerinin tedavisi için kullanılır. Ayrıca, kişiye özel tabanlıklar, ameliyat sonrasında kullanılır. Hastaya, cerrahi müdahale sonrasında yürüme fonksiyonlarını düzeltmek amacıyla tavsiye edilir. Tabalıkların hazırlanmasında, en önemli mesele, tabanlığın sertlik derecesidir. Hastanın ayak altında yara olup olmaması, diyabetik olma ihtimali ve kilosu, kişiye özel tabanlığın sertliğini belirler. Yumuşak deformitelerde, tabanlık kullanımı ayağın normal anatomik yapısına ulaşmasını sağlar. Sert deformitelerde ise, tabanlık yük dağılımını değiştirerek, sorunu ortadan kaldırmayı amaçlar. Kullanacağınız tabanlık hastalığı iyileştiremez, ancak hastalığın verdiği şikayetleri ortadan kaldırmada yardımcı olur.

fulya

Fulya Ayak Cerrahisi Merkezi, rahatsızlığınıza bağlı olarak, kişiye özel tabanlık üretir. Alçı ile ölçüm alma ve köpük ile iz alınması gibi tekniklerle, size özel tabanlık üretilir. Ayrıca, ortopedik ayakkabınıza uygun tabanlıklar da hazırlanmaktadır. Ayrıca, kişiye özel tabanlık fiyatları Fulya Ayak Cerrahisi Merkezi’nde oldukça uygundur.

Fulya Ayak Cerrahisi Merkezi, ayak sağlığı üzerine odaklanmış bir sağlık tesisi. Hastalığınıza bağlı olarak tabanlıklar üreten merkezde, gerekli durumlarda cerrahi müdahale de yapılabilmekte. İstanbul Şişli’de bulunan Fulya Ayak Cerrahisi Merkezi, ayak sağlığı üzerinde derinlemesine tecrübe ve bilgi sahibi ekibiyle, sizleri bekliyor.

Benzer İçerikler

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar