14 C
İstanbul
Salı, Mart 12, 2024

İletişim

Adım Adım İngilizce Tercüme Yapmak

İngilizce tercüme hizmeti, profesyonellerden alınmadığı sürece tam bir hayal kırıklığı demektir.  Bunun yanı sıra, tercümanlar İngilizce çeviri yapmanın incelikleri kavramazlarsa, yapacakları hatalar sonucunda prestij kaybı yaşayacaklardır. Çünkü ülkemizde İngilizce tercümeye yönelik ilgili bir hayli büyüktür ve tercüme büroları bu alana oldukça önemli yatırımlar yapmaktadır. Dilin çeviri, elbette ki onun dünyada kurmuş olduğu egemenlik ile doğrudan orantılıdır. Artık kendimize yabancı insanlarla veya toplumlarla iletişim kurabilmek için bu dili kullanmakta ve bunun dışında da ortak küresel dil olarak yine İngilizce’den yaralanmaktayız. Peki, İngilizce çeviri yapan bir tercümanın bu noktada nelere dikkat etmesi gerekir? Gelin, birlikte öğrenelim…

ingilizce-tercume

İngilizce tercüme hizmeti için diyebileceğimiz ilk şey, çeviride kalitenin asla bu dili alt düzeyde öğrenmiş olmakla yakalanamayacağıdır. Yani sizin ileriki yaşantınızda İngilizce tercüman olmak istediğinizi varsayarsak, bu dili kendi imkânlarınız doğrultusunda veya bir yabancı kurs aracılığıyla alt düzeyde öğrenmeniz başarınız için yeterli olmayacaktır. Bunun için her şeyden önce İngilizce’yi dilbilgisi ve gramer bakımından tam anlamıyla öğrenmeniz gerekir. Yapısı gereği zor bir dil olmayan İngilizce’nin çevirilerinde, sözlüklerden faydalanmayı ihmal etmemeniz önemlidir. Online veya geleneksel; bu konuda size yardımcı olabilecek sözlük sayısı sınırsızdır. Dilin, anadil olarak konuşulduğu toplumların kültürünü, çeviri metinlerine yansıtmanız da son derece değerlidir. Bunun haricinde sözlü tercümeler için konuşmamız gerekirse de, tercümanın telaffuz ve şive gibi unsurlara büyük özen göstermesi gerekir. Aksi durumda, yapılacak en küçük bir telaffuz hatası bile ifade edilenlerin anlamını baştan sona değiştirecektir. Bizim sizlere verebileceğimiz en büyük öneri, İngilizce bilginize güvenmeden tercümanlık yapmaya başlamamanızdır.

İngilizce tercümelere yönelik ilgi ve alakanın hızla artış gösterdiği bu dönemde siz de kurumsal hizmet almak istiyorsanız, http://www.arenatercume.com/ingilizce-tercume/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar