Serbest Meslek Sahibi Olmanın 10 Büyük Faydası

0
343

Bazı insanlar başarı ya da güvenlik eksikliğinden endişe duydukları için kendi işinin sahibi olma konusunda tereddütlü olsalar da, kendiniz için çalışmanın getirdiği fantastik avantajlar vardır. İşte bu faydaların en önemli ve heyecan verici on tanesini sizin için derledik.

1. Çalışma yaklaşımınızı kontrol edebilirsiniz

Serbest meslek sahibi olduğunuzda, artık nefesini ensenizde hissettiğiniz ve işinizi nasıl yapacağınızı söyleyen bir patronunuz olmaz . Bunun yerine, sizin için en uygun yöntemleri seçerek tutku ve yaratıcılığı engelleyen zahmetli kısıtlamalardan kaçınırsınız.

2. Çevrenizi tasarlayabilirsiniz

Birçok işveren ofislerde bir dereceye kadar özelleştirmeye izin vermesine rağmen, çalıştığınız yer üzerinde sınırlı bir kontrolünüz vardır. Serbest meslek sahibi iseniz, duruşunuz için işe yarayan bir masa seçebilir, gün boyu harika hissedebileceğiniz bir sandalyede oturabilir ve dilediğiniz kadar kişisel dokunuş ekleyebilirsiniz.

3. Daha fazla kazanabilirsiniz

Bazı çalışmalara göre, serbest meslek sahibi insanlar, daha geleneksel istihdam koşullarına sahip olanlardan% 40-45 daha fazla kazanabilirler. Patronu olan birinden daha fazla kazanabileceğiniz bir noktaya ulaşmak zaman ve çaba isterken, kesinlikle mümkündür.

4. Bir doktor notuna gerek yoktur

Serbest meslek sahibi olduğunuzda, form doldurmak, doktorunuzla konuşmak veya ne kadar iyi olduğunuzu kanıtlamaya çalışmak zorunda kalmadan kendinize dikkat edebilir ve işten bir gün geçirebilirsiniz. Ek olarak, daha rahat bir ortamda çalışmakta özgürsünüz ve gerekirse düzenli aralar verebileceğinizden, ilk etapta tam bir gün geçirmeniz daha az olasıdır.

5. Daha az harcayacaksınız

Evden çalışıyorsanız, benzin veya toplu taşıma araçlarında bol miktarda para tasarrufu yapacaksınız. Ayrıca, kendi öğle yemeğinizi hazırlamanız ve kendi kahvenizi hazırlamanız daha olasıdır, aksi takdirde kafe ve restoranlarda bir servet harcayabilirsiniz. Evde çalışmasanız bile, serbest meslek sahibi olmak, harcamalarınızı dikkate alan bir yer seçmenize olanak sağlar.

6. Ofis politikalarından kaçınmak

Diğerleriyle zaman geçirmek ve ekibin bir parçası olmak genellikle güzel olsa da, ofis drama verimliliğinizi engelleyebilir ve ciddi duygusal acılara neden olabilir. Serbest meslek sahibi olduğunuzda, en sevdiğiniz müziğin tadını huzurlu bir ortamda çıkararak, size uygun olduğunda yalnız çalışabilirsiniz.

7. Her zaman zorlanacaksın

Kendiniz için çalışırken, yaratıcı olmanız, yeni yöntemler düşünmeniz ve devam eden bir başarı sağlamak için beceri setinizi güncellemeniz gerekir. Bu zorlukların bazıları stresli olabilse de, zihninizi aktif tutar ve sıkılmanızı önler.

8. Yeni alımların ne zaman gerekli olduğuna siz karar verin

Antika bir ofis bilgisayarına mecbur kalmak ya da bozuk bir yazıcıyla uğraşmak yerine, serbest çalışan insanlar harekete geçip gerekli değişiklikleri satın alabilirler. Dahası, bu tür eşyaları almak için kimseden izin istemesine gerek kalmaz, bu yüzden çalışma teknolojisi için acı veren bir bekleyiş yoktur.

9. İstediğin gibi giyinebilirsin

Serbest meslek sahibi olduğunuzda, şirket üniformalarından, rahatsız kıyafetlerden ve katı resmi kıyafetlerden kaçınabilirsiniz. Eski bir tişört giyebilir, pantolon giymez, hatta hiç bir şey giymeden çalışabilirsiniz!

10. Sevdiğiniz insanların etrafında olabilirsiniz

Son olarak, geleneksel mesleklerdeki insanlar çoğu zaman aile üyelerini görmekte zorlandıklarından şikayet ederler. Buna karşılık, evdenserbest meslek sahibi biri olarak çalışmak, eşiniz, çocuklarınız veya evcil hayvanlarınızla düzenli olarak olmak için daha fazla fırsat sağlar. Ayrıca, çocuk bakımı veya evcil hayvan bakıcılarına başka türlü harcadığınız paradan tasarruf edebilirsiniz.

Yukarıdan çok açık bir şekilde anlaşılacağı gibi, serbest meslek sahibi olmak çok çeşitli avantajlar sağlar. Geleneksel istihdamı bırakmak korkutucu gelse de, her zamankinden daha mutlu ve daha varlıklı olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here