7.4 C
İstanbul
Pazar, Mart 10, 2024

İletişim

Senin Bankan’da Bireysel Emeklilik Üyeliği

Kişilere emekliliklerinde ikinci bir gelir imkânı sunmayı hedefleyen Bireysel Emeklilik Sistemi, Senin Bankan avantajlı dünyası ile müşterilerine sunuluyor. Daha yaşanılası bir gelecek vaat eden BES, emeklilik dönemlerinde finansal açıdan rahat etmenizi desteklerken diğer yandan da piyasada oluşabilecek dalgalanmalarını en az düzeye indirgiyor. Siz de geleceğinize şimdiden birikim yapmak ve daha güvenli bir yaşam sürdürmek istiyorsanız Senin Bankan bireysel emeklilik üyeliği ile tanışabilirsiniz. Üstelik her ay yapacağınız düzenli ödemeler sayesinde ek katkı paylarından da yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Bireyse Emekliliğe Başvuru Nasıl Gerçekleştiriliyor?

Gönüllülük esasına dayalı olan bireysel emeklilik sistemi, mevcut sosyal güvenlik sistemimin tamamlayıcısı olarak biliniyor. Sistemin uygulanışında, emeklilik yatırım fonları ve bireysel katkılar, esas alınıyor. Bireysel emeklilik üyeliği için sistem üzerinde yer alan başvuru formunun doldurulması yeterli oluyor. Ardından gerekli yetkili kişiler size mail ve telefon üzerinden bilgilendirerek prosedürü başlatıyor.

Senin Bankan’da bireysel emekliliğe başvuranlar, Katılım Emeklilik‘in faizsiz bireysel emeklilik fonlarından yararlanma fırsatı yakalıyor. Emeklilik planında asgari aylık katılma payı, 165 TL olarak ön plana çıkıyor. Plana girişte, kişilerden herhangi bir giriş aidatı adında kesinti yapılmıyor. Böylelikle kişileri birikimlerini rahat ve güven içinde değerlendirebiliyor. Bireysel emekliliğe girişte üstelik devlet de birtakım ek katkı sağlıyor. Her aya yapacağınız düzenli ödemelere, devlet tarafından %25 oranında ek katkı payı imkânı tanınıyor.

Bireysel Emeklilik Hesabı Nereye Bağlı?

Katılım Emeklilik hesabı üzerindeki birikimleriniz, faiz işletimleri yansımadan değerlendiriliyor. Faizsiz bireysel emeklilik, Katılım Bankacılığı ilkelerine uyum sağlamış ve dinen alım satımına izin verilmiş çeşitli unsurları içeriyor. Altın-kıymetli maden, katılım endeksine uyumlu hisse senetleri ve katılma hesapları, bu finansal unsurların başında geliyor.

Bireysel emeklilikte, yapılacak tüm ek katkı payları, yönetim kesintisi alınmaksızın gerçekleştiriliyor. Ancak ödemelere ara verilmesi söz konusu olduğunda yaklaşık 5 T civarında kesinti işlemi uygulanabiliyor. Birikimler üzerinden yapılan kesintiler, ilk 5 yıl boyunca 50 TL ile sınırlandırılıyor. Siz de daha güçlü yarınlar için Senin Bankan’a güvenebilir ve BES ürününden dilediğiniz zaman yararlanabilirsiniz. Dilerseniz tercihe göre konut finansmanı için de başvuruda bulunabilir ve böylelikle beğendiğiniz evi hiç bir faiz ödemesi olmadan istediğiniz süre zarfına yayarak ödeyebilirsiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar