7.4 C
İstanbul
Pazar, Mart 10, 2024

İletişim

Konut Finansmanıyla Ev Sahibi Olma Hayali Gerçek Oluyor

Ev sahibi olmak… Birbirini seven iki insan bir araya geldiğinde “evlenmek” ya da “dünya evine girmek” ifadesini kullanırız. Bu ifadeler bile kültürümüzde evin, yani yuvanın, ne kadar önemli olduğunun kanıtıdır. Sadece bizim kültürümüzde değil tüm dünyada insanlar kendini hem maddi, hem de manevi anlamda güvende hissetmek için konut almaya yönelirler. Eskiden ev almak, ciddi bir birikmişiniz yoksa imkânsızdı. Gerçek anlamda oturulacak kadar düzgün bir evi almayı bırakın, yatırım amaçlı küçük bir daire almak bile zordu. Sonra bankalar insanlara kolaylık sağlamaya, ev kredileri vermeye başlayınca birçok kişi kendi bütçesine göre seçeneklerini ayarlayıp, ev sahibi olma hayalini gerçekleştirdi. Şimdi bankacılık sektörünün ilerlemesiyle bu fırsatlar daha da cazip hale geldi. Bu fırsatları sunun bankalardan biri de Kuveyt Türk. Kuveyt Türk, 120 aya varan vadeyle konut finansmanı sunuyor. Banka, konutun ekspertiz değerinin %80’ini finanse ediyor. Herkesin bütçesine, ödeme şekline göre birçok seçenek sunarak işimizi daha da kolaylaştırmış. Sunduğu finansman seçenekleri şu şekilde: Sabit Ödemeli Finansman, Düzensiz Ödemeli Finansman, Gurbetten Sılaya Finansmanı, Kentsel Dönüşüm Finansmanı, Arsa-İşyeri Finansmanı, 2B Finansmanı

Sabit Ödemeli Finansman, her ay ne ödeyeceğini bilmek isteyenler için sabit taksit tutarı sunuyor. Düzensiz Ödemeli Finansman’da ise her ay ödeyeceğiniz taksit miktarlarınızı düşürüp, yükseltebiliyor ya da elinize belli bir miktar geçtiğinde ara ödeme yapabiliyor ve size özel bir taksit planı oluşturabiliyorsunuz. Gurbetten Sılaya Finansmanı ise adından anlaşıldığı üzere yabancı ülkelerde yaşayan, kazançları yabancı para üzerinden olan vatandaşlarımız için hem TL, hem yabancı para üzerinden faydalanabilecekleri bir aylık ödeme planlamasını içeriyor. Kentsel Dönüşüm Finansmanı, son yıllarda birçok kişinin faydalandığı kentsel dönüşüm planını içeriyor. Kredi kullanarak riskli yapılarını yeniden inşa ettirmek veya farklı bir yerden konut/işyeri edinmek isteyen hak sahipleri, bağımsız bölüm başına 125,000.00 TL’ye kadar kullandıkları kredide şu avantajlardan faydalanabiliyorlar: “Konutta yıllık % 4 (aylık %0.33), iş yerinde de yıllık % 3 (aylık %0.25) kâr payı desteği”

Arsa-İşyeri Finansmanı, 60 aya varan vadelerle arsa ve işyeri alımlarınızda kolaylık sağlıyor. 2B Finansmanı desteği ise 2b yasasından yararlanıp hak sahibi olmak isteyenlere fırsatlar sunuyor. Hak sahipliği belgesi olan herkes bu desteğe başvurabiliyor. Bu destekte, arazinizi peşin satın alarak 400 metrekareye kadar rayiç bedeli üzerinden %60; üstü içi ise %44 peşin alım indiriminden faydalanabiliyorsunuz.

Kuveyt Türk, ayrıca anlaşmalı konut projeleriyle de müteahhit firmaların devam eden ya da tamamlanmış projelerinde, müteahhit firmanın satışlarına hız kazandırarak destek sağlıyor. Bu kadar çok seçenek varken bizim düşünmemiz gereken şey, hangi yatırımıma ihtiyaç duyduğumuz ve aylık ödeyeceğimiz taksit miktarları.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar