Rüya Tabiri Deyip Geçmeyin

0
304

İnsanlar gördükleri rüyaların % 10’unu hiç hatırlamıyormuş. Ancak bazen hatırlanan bir rüya da insanı gün boyunca etkisi altında tutabiliyor. Aynı gece gördüğünüz başka bir rüyayı önemsemeseniz de bir diğer rüyanın etkisinden de çıkmanız mümkün olmayabiliyor. Çünkü içten içe “bu rüyada bir mesaj vardı” düşüncesinden kendinizi alamıyorsunuz. Bunu yaşayan sadece ben değilimdir diye düşünüyorum.
Siz de mutlaka benim gibi “ben bu rüyayı neden gördüm” merakına yenik düşerek rüyanızın size ne anlattığını öğrenmek istiyorsunuzdur. Elbette bu durumda soluğu internette alıyoruz. Rüya tabirlerinin peşine düşüyor ve kendimize okuduğumuz yorumdan bir pay çıkarmaya, kendi hayatımızla eşleştirmeye çalışıyoruz. İşte bu noktada bir uyarım olacak; rüya tabiri deyip geçmeyin ve herhangi bir sitede okuduğunuz rüya tabirlerine de hemen güvenmeyin.
Ben yıllardır rüya tabirleri için tek bir siteye bakıyorum. O da Elele dergisinin internet sitesidir. Çünkü şimdiye dek yüzlerce rüya tabiri sitesine tıklamış ve tabirleri okumuşumdur. Elele internet sitesini çok geç keşfettim. Okuduğum en güzel rüya tabirleri bu sitede yer alıyor ve artık başka bir siteye bakma ihtiyacı duymuyorum. Size nedenini hemen açıklayayım.
Öncelikle Elele sitesinde gayet açık ve net yorumlar bulunuyor. İnsan rüyasının ne anlama geldiğini öğrenmek için uzunca bir yazıyı okumak zorunda kalmıyor. Rüya tabirleri kısa ve net. Ayrıca bilimsel tabirler yapılıyor. Örneğin bazı sitelerde gördüğünüz rüya ne olursa olsun, “ibadet edin” şeklinde bir tabir okuyorsunuz. Elbette ibadet ediyoruz ancak gördüğümüz her rüya da aynı mesajı taşıyor olamaz ki… Dolayısıyla insan, daha bilimsel tabirlere yöneliyor.
Elele sitesinde aradığım yaklaşımı buldum. Örneğin geçenlerde rüyamda giyinmiş kuşanmış bir şekilde kurdele kesiyordum. Sabah siteye tıkladım ve rüyada kurdele kesmek ne anlama geliyor diye baktım. Neşeli arkadaşlıklar edineceğim anlamına geliyormuş ki, birkaç gün sonra yan eve çok kafa dengi bir komşu taşındı. Sonuç olarak rüya tabiri deyip geçmeyin. Aklınızı bulandırmayan net yorumlar için tıklamanızı önerdiğim adresi artık biliyorsunuz. Keyifli rüyalar görmeniz dileği ile…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here