3.7 C
İstanbul
Pazar, Mart 10, 2024

İletişim

Abone Numarasını Nasıl Öğreniriz?

Enerjisa, kullanıcılarına internet sayfasında pekçok kolaylık sağlıyor.Bunlardan biri de online randevu işlemlerini internet sitesinden rahatlıkla yapabilmemiz oluyor.

Online işlemler içerisinde abonelik/tahliye, dilekçe ve başvuru ile tarife işlemleri yer alıyor. Sayfada abonelik/tahliye işlemlerine tıkladığımızda açılan sayfadan öncelikle kendimize en yakın müşteri hizmetlerini seçiyoruz. Sonrasında da bizden istenilen bilgileri girip onaylıyoruz. Dilekçe ve başvuru ile tarife işlemleri butonuna tıkladığımızda da aynı ekran açılıyor ve aynı işlemleri tekrar yapabiliyoruz. Günümüzde en çok sorun yaşanılan konuabone numarası öğrenmek içinyaşanıyor. Abone numarası her elektrik abonesine özel olarak verilen numaradır. Bazı firmalar bu numarayı müşteri numarası olarak adlandırabiliyor. Enerjisa’nıninternet sitesinden abone numarasını nasıl öğreneceğimizi görebiliyoruz. “Müşteri Numaram Nedir?”in üzerine tıkladığımızda bir fatura örneği açılıyor. Örnekte sarı çerçeve içerisinde gösterilen tüketici no müşteri yani abone numaramız oluyor. Abone numarası borç sorgulama, fatura ödeme ve diğer abonelik işlemlerinde sıklıkla kullanılır. Örneğin; borcumuzu fatura elimize ulaşmadan kısa bir süre önce öğrenmek istersek eğer borç sorgulama için abonelik ya da müşteri numaramızı bilmemiz gerekiyor. Aynı durum faturamızı internet üzerinden öderken de geçerlidir. Daha birçok abonelik işlemlerinde kullanılan abone numarasını faturamızın üzerinden de öğrenebiliriz. Bu faturanın üzerinde abonelikle ilgili bölümde yer alıyor. Son dönemlerde kullanıcıların faturalarını internet üzerinden ödediklerini düşündüğümüzde abone numarası sürekli olarak gerekiyor. Bunu nasıl nereden öğreneceğimiz Enerjisa’nın internet sitesinde gösteriliyor. Bu numara, bizim kullandığımız şirketin bize verdiği bir kimlik numarası olduğu için değiştirmediğimiz sürece aynı kalıyor. Bunu da elimizdeki bir faturayı saklayarak kaybetmemiş oluyoruz.Böylece internet üzerinden tüm online işlemleri yapabiliyoruz. Çünkü her türlü işlemde gerekli olan abone ya da firmaya göre değişen isimlerinden biri olan müşteri numarasını bilmeden olmuyor.

Enerjisa, müşteri numarasınınne kadar gerekli olduğunu vurgulayarak numarayı nasıl öğreneceğimizidebildiriyor. Böylece sayfada yer alan kategorilerdeki tüm işlemler ilefatura sorgulama, borç ödeme ve diğer pek çok online işlemlerimizi kolay bir şekilde gerçekleştirerek her seferinde sorun olan abone numarası öğrenme sorunu ile karşılaşmayız.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar