Klima Uzaktan Kumandası Çalışmazsa Ne Yapılır?

0
823

Klimalar, başta yaz ayları olmak üzere tüm yıl boyunca ısınma ve serinleme ihtiyacı konusunda dünyanın her yerinde yaygın olarak kullanılıyor. Evde, ofiste, mağazalarda ve diğer mekanlarda, mekanın ısınması ya da serinlemesi amacı ile en etkin şekilde kullanılmakta olan klima teknolojilerinde Arçelik markası üstün performanslı modelleri ile öne çıkıyor.

Arçelik klima modellerinde bulunan ileri teknoloji ile ilgili olarak en yüksek düzeyde teknolojiye sahip olan cihazlar yardımı ile servis hizmetlerini Sancaktepe Arçelik Servisi olarak dünya standartlarına uygun şekilde sunuyoruz. Bu kapsamda Arçelik markalı klima modelinizde karşınıza çıkan sorunlara ilişkin kısa sürede, uzun vadeli çözümler sunuyoruz.

Bu kapsamda Sarıgazi Arçelik Servisi tam donanımlı teknik ekiplerimiz ile Arçelik markalı klima modelinizi uzaktan kumanda ile çalıştıramamanız durumunda en kısa sürede adresinize ulaşarak, modern çözümler oluşturmaktadır. Uzaktan kumanda ile cihazı çalıştırmak istediğinizde, iç ünite üzerinde yer alan durum ışıklarının yanmaması ve iç ünite ya da dış ünite fanı ile kompresörün devreye girmemesi halinde servis personelimiz, arıza tespiti yapmaktadır.

Teknik ekibimiz arızanın sebebini tespit edebilmek amacı ile iç ünite kapağı altındaki Emergency Run düğmesine basmaktadır. Cihazın çalışması halinde arıza kumanda alıcısında ya da kumanda cihazında bulunmaktadır. Eğer cihaz çalışmazsa sorun cihazın elektrik besleme sisteminde olduğu anlaşılmaktadır.

Bu durumda teknik ekiplerimiz Arçelik klimanız için yeni bir uzaktan kumanda ile deneme yapmaktadır. Ayrıca iç ünite kartı üzerinde uzaktan kumanda alıcısı değişimi ve iç ünite kartı değişimi gerçekleştirmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here