11.7 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 2, 2024

İletişim

İslam Dininin İlahi Gücü

Namaz içersinde Kuran’ı Kerim okurken ölü ziyaretlerimizde en çok tercih ettiğimiz Ayettir Yasin’i Şerif. Dinimizin en güzel izahlarını içersinde taşır. Yasin Suresinde inanılmaz ilahi bir güç vardır. Bilinen en güzel huzur kaynağı Kuran okumak ve dinlemektir. Yasin Süresi gibi tüm ayetleri dinlemek sünnettir. Ruhu dinlendirip huzura vardırır. İlahi güce sahip her sohbet, her ibadet Allah (CC) katında sevapları saklıdır.

Yaradan Kuran ‘ı Kerim ‘de dünya üzerinde olduğu gibi açıklamadığı bazı olaylar ve tabirler vardır. Yaradan’ın sakladığı bir kelime’de Yasin ‘dir. Tüm güzelliklerin, tüm nasip ve kısmetlerin sahibi olan Allah (cc) şükür ile yaklaşmak zikretmek ve ibadet etmek hepimize düşer. En hayırlı İbadet kötülükten uzak tutan bizi biz yapan bizim için bedenen ve ruhen sağlıklı kılan namaz’dır. Namaz; beş vakit temizlik beş vakit spor ve beş vakit huzurdur.

İyi insan olmak güzellik ve sükun içinde yaşamak, dinimizin temel getirileri ile sadelik ağırbaşlılık ile karşı tarafa yaklaşmaktır. Dinimizin en güzel getirisi ibadetlerin en büyük yararı bizi iyi insan yapmasıdır.

Yasin dinlemek, namaz kılmak ve öğretileri gerçekleriyle anlamak gerekir. Kuran’ın en güzel getirisi Peygamber Efendimizin öğretileriyle harmanlanması güzellikleri pekiştirmemizi sağlar. Yolumuzu bulamadığımızda sığınabildiğimiz tek yer Kuran ve Allah (cc) olup, yönümüzü bulmamızda bize ışık tutar.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar