Mükemmel Kavisler

0
589

İyi şekillendirilmiş kaşların gözleri optik olarak büyüttüğü bir gerçek. Bunu başarmak için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var.

Nilüfer Pazvantoğlu

Maalesef, hiçbir kadın mükemmel kaşlara sahip değil. Çünkü kaş formları genellikle gözler, yüz hatları, saç rengi, saç cinsi ve tenle yakından alakalıdır. Yine de, iyi şekillendirilmiş kaşların gözleri büyük gösterdiğini herkes bilir. Bunun için birkaç kurala dikkat etmek yeterli.

Kaşların kavis yükseklik ölçüsü için geçerli ilk kural: Kaşların kesinlikle yukarıdan alınmaması. Uzmanlar, kavisi kısaltmanın da doğru olmadığını belirtiyorlar. Kaşların ideal yüksekliği ve genişliği için şimdi bize kulak verin… Kaşlarınızı yukarıya doğru tarayın. İnce ya da seyrek kaşlara sahipseniz, kaş kalemi ya da özel bir kaş pudrasıyla kaşlarınızı daha dolgun gösterebilirsiniz. Bunu yaparken kaşlarınızı asla boyamayın. Aksine, üst kenardan itibaren kaşların uzama yönünde çizgiler çekin. Rengi sabitlemek için transparan bir maskara ya da kaş fırçasının üzerine sıkacağınız bir miktar saç spreyi size yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here