Zorunlu Trafik Sigortası

1
1183
sigorta zorunlu trafik sigortası

Trafik Sigotasını yaptırmadan önce Trafik Sigortası Fiyatları araştırması yapmayı unutmayınız.

Zorunlu trafik sigortası Türkiye’de trafiğe çıkan bütün araçların yaptırmakla yükümlü oldukları bir sigorta çeşididir. Her yıl yenilenmesi gereken bu sigorta poliçesinin belirli başlı bazı teminat kapsamları bulunmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası olan araç herhangi bir kazaya karıştığında, sigorta bu poliçe ile karşı tarafın hasarını karşılamaktadır. Karşı tarafın hasarını sigortalının kusuru kadar ve belirli bir orana kadar karşılamaktadır. Trafik sigortası kendi hasarını karşılamaz.

Zorunlu trafik sigortası bulunmayan araçlara ülkemizde uygulanan belirli cezalar uygulanmaktadır. Trafik sigortası olmadan aktif şekilde kullanılan araçlar tespit edilip yakalandığı taktirde, araçlar bağlanmaktadır. Araç sahipleri araçlarının Zorunlu Trafik Sigortasını kesinlikle yaptırmak ile yükümlülerdir.

Trafik sigortası karşı tarafın hasarını karşılamakla birlikte ödenen primler üzerinden verilen teminatlar kapsamında ölüm, sakatlık, yaralanma gibi karşı taraftaki kişiye gelen zararları da karşılamakla yükümlüdür. Teminatları aşan durumlar hallerinde kişinin hukuki sorumluluğu söz konusudur.

Siz siz olun kesinlikle trafik sigortanız olmadan trafiğe çıkmayınız.

Önemli Not: Aracınız için en ucuz trafik ve kasko sigortası fiyat teklifi için www.zorunlutrafiksigortasi.net adresine girmeniz ve fiyat teklifi almanız yeterlidir.

sigorta zorunlu trafik sigortası

1 YORUM

  1. Bende sigortamı zorulutrafiksigortasi.net sitesinde yaptırdım, adamlar hem en uygun fiyatı araştırıp buluyorlar, hem beni yormuyorlar. Poliçemi Kredi Kartı ile taksitlendiriyorum, adresime ücretsiz kargo ile gönderiyorlar. Teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here