Yılbaşına Özel Makyaj Tüyoları

0
569

Ünlü make-up artisti Nur Toktay, yılbaşı gecesine özel çarpıcı ve trendi bir makyajın sırlarını anlatıyor.
Makyaj Uzmanı Nur Toktay, “Yılbaşı gibi özel bir gecede günlük makyaj tarzımızdan biraz daha farklı, daha vurgulayıcı bir makyaj yapmak mümkün. Ufak makyaj tüyoları ile sağladığınız bu değişiklik hoşumuza gidecektir” diyor ve kusursuz bir görüntüye kavuşmak için yapmamız gerekenleri sıralıyor.

* Makyaja gözlerden başlıyoruz. Açık tonlardaki bir farı baz olarak göz içlerine uyguladıktan sonra, güçlü toprak tonları olan bakır, bronz kahverengi farı gözün dışına gelecek şekilde uygulayıp göz diplerini siyah göz kalemiyle gölgelendirerek güçlendirin. Ardından bir fırça yardımı ile hafifçe dağıtın ancak kaş altına kadar çıkmamaya dikkat etmenizde fayda var. İyice vurgulanmış uzun ve güçlü kirpikler yaratmak için maskarayı 2-3 kat sürün. Her bir kat kurumadan sürmeye dikkat edin.

* Kaşların gözleri tamamlayan en önemli ayrıntı olduğunu unutmayın. Kaşlarınızın aralarındaki boşlukları kaş kalemi ile doldurduktan sonra yukarıya doğru iyice tarayıp sabitleyin, inatçı kaşlar için ise kaş fırçanızın üzerine biraz saç spreyi sıktıktan sonra tararsanız böylece kaşlarınız sabitlenmiş de olur.

* Bu arada dudaklar ve gözler arasındaki dengeyi göz ardı etmeyin. Vurgulu bir göz makyajında dudakları nötr tonlarda boyamakta fayda var. Kırmızı ya da bordo gibi güçlü renkleri tercih ederseniz o zaman göz makyajında sadece maskara kullanın, göz makyajını oldukça soft olarak bırakmış olursunuz. Ruj için önerim dudaklarınızı nemlendirerek pürüzsüz bir görünüm kazandıran ruj ve dudak kalemi…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here