Güzelliğiniz İçin 6 Dakika Yeterli

0
542

Temiz ve sağlıklı bir cilde sahip olmayı hangi kadın istemez? Ama bunun da kuralları var. Cilt uzmanlarına göre, günlük bakım gözümüzde büyüttüğümüz kadar zaman almıyor.

Göz makyajını temizlemek
2 dakika
Göz çevresinin yüzün diğer bölgelerine göre daha hassas bir cilde sahip olduğunu hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla, seçeceğimiz temizlik ürününün de buna göre geliştirilmiş olması önemli. Bir parça pamuğun üzerine temizleme ürününden bir miktar dökün. Pamuğu bir süre gözlerinizin üzerinde bekletin. Daha sonra yavaşça yana doğru hareket ettirerek, ovuşturmadan çekin.

Cildi temizlemek
3 dakika
Kuru bir cilt tipine sahipseniz, ilk kuralınız sudan uzak durmak olsun. Uzmanlar, bu cilt tipine yumuşak dokulu temizleme balm’ları öneriyorlar. Normal ve karma ciltlerin temizlikteki yardımcısı ise yağlar. Çünkü yağın cilde uygulandıktan sonra suyla temizlenmesi kolay. Hassas ciltlerin vazgeçilmezi akıcı ürünler olmalı. Böylece, ürünün cildin koruyucu tabakasına zarar vermesi engelleniyor.

Arındırma ve dinlendirme
1 dakika
Cilt yüzeyindeki ölü deri hücreleri ve sudaki zararlı maddelerin kalıntılarının yanı sıra makyaj ve terin etkisiyle kirlenen cildin en büyük yardımcısı tonikler. Fakat uzmanlar, kuru ciltli kadınların alkol içeren temizleyicilerden uzak durmalarını öneriyorlar. Bunun yerine hafif termal içerikli temizleme ürünleri kullanın. Ayrıca, yüz spreyleri de verdikleri ferahlığın yanı sıra cilde gerginlik ve tazelik kazandırıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here