8.6 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 9, 2024

İletişim

İyi Göğüslere Sahip Olmak İçin İpuçları

Kendinizle ve güzelliğinizle mutlu olun… Harika, değil mi? Ancak kadınlar aynada gördüklerinden her zaman tam olarak memnun değildir. Kadınlar, gece boyunca selülit atmalarını, göğüslerini büyütmelerini veya kırışıklıklardan kurtulmalarını vaat eden “mucize” kremlere ve tedavilere tonlarca para harcama eğilimindedir.

Daha da kötüsü, daha güzel olmalarına yardımcı olacak ameliyatları seçiyorlar (düşündükleri gibi), ancak birçok dezavantajı var. Amaç ne? Kendinize âşık olmak ve zamanınızı ve paranızı işe yaramaz mucize işlerine harcamayı bırakmak, kolay değil mi?

Birçok kadının düzeltmeye çalıştığı en büyük sorunlardan biri göğüslerin büyüklüğüdür. Meme büyüklüğü önemli olmasa da, çaresizce onları büyütmek istiyorsanız, ameliyat olmadan önce doğal olarak neler yapabilirsiniz?

 1. Egzersiz

Ben hemen hemen her şey için egzersizin en iyi tedavi olduğuna inanan bir insanım. Ruh halimizi güçlendirir, kilo vermeye yardımcı olur, kaygı ve depresyonla savaşır ve ortaya çıktığı gibi meme büyüklüğü sorununu gidermeye yardımcı olabilir. Göğüslerinizi büyütebilecek bazı egzersizler var.

Düzenli olarak yapmak, göğüs kasınızı toplamanıza ve göğüslerinizi daha hızlı büyütmenize yardımcı olur. Dumbbell cross punch, kelebekler, el bileği rotasyonlu dambıl göğüs presi, tahta yürüme, sandalye dips ve omuz yuvarlama göğüsleriniz için en iyi egzersizler arasındadır.

 1. Her Gün Papaya Suyunun Ve Sütün Tadını Çıkarın

Süt ve papaya suyunu günlük beslenme planınıza dahil etmek, göğüslerinizin büyümesine yardımcı olmak için kanıtlanmış bir yoldur. Süt ve papaya suyu, meme büyümesini destekleyen vitamin ve mineraller içerir. Papaya suyu içmek istemiyorsanız ,meyve salatanıza taze papaya ekleyin . Muzlu milkshake ayrıca göğüs ölçünüzü artırmanıza yardımcı olabilir.

 1. Doğal Meme Losyonlarını Tercih Edin

Tamam, bu losyonlar göğüslerinizi büyütmez, fakat onları dikleştirmenize ve sıkılaştırmanıza yardımcı olurlar. Sarkık göğüsler güzel görünmez, bu nedenle günlük olarak göğüslerinize bakmak çok önemlidir. Sadece doğal içerikli meme losyonları arayın. Bitkisel bazlı losyonlar dikkate alınması gereken iyi bir seçenektir.

 1. Keten Tohumu

Keten tohumu mucize bir tohum değildir, ancak meme büyümesini teşvik eden bir tür bitkisel östrojen olan fitoöstrojen içerir. Yine de hızlı sonuçlar görmeyi beklemeyin. Orta derecede yenildiğinde keten tohumu meme dokusu büyümesini arttırır ve göğüslerinizi biraz daha büyütür. Yulaf ezmesine keten tohumu ekleyebilir, yoğurt veya salataya biraz serpebilirsiniz.

 1. Otları Deneyin

Tıpkı meyve ve sebzelerde olduğu gibi, şifalı bitkilerin de olağanüstü faydaları vardır. Kırmızı yonca, meyankökü, rezene, testere palmetto, çemen ve yabani iri, göğsün büyütülmesinde en iyi şifalı bitkiler arasındadır. Bu bitkilerin hepsini çiğ olarak yiyemeyebilirsiniz. Bu nedenle güvendiğiniz bir aktardan detaylı bilgi alarak hangi otu nasıl kullanacağınızı ve hangi doğal takviyeyi alabileceğinizi öğrenin.

 1. Hatme Kökü

Hatme kökü, genellikle bir hap şeklinde iyi bilinen bir bitkidir. Birçok kadın göğüslerini daha hızlı büyütmek için kullanır. Ancak, önce doktorunuza danışmadan diyetinize hatme kökü eklemenizi önermiyorum.

Sorun şu ki, hatme kökü de dahil olmak üzere birçok bitki diğer ilaçları engelleyebilir, bu nedenle herhangi bir takviye almadan önce doktorunuza bu konuda bilgi verdiğinizden emin olun.

 1. Doğum Kontrol Hapları

Açıkçası, birçok yan etkisi olduğu için doğum kontrol hapları da dahil olmak üzere herhangi bir ilaca karşıyım. Birçok kadın meme büyüklüğünü artırmak için doğum kontrol hapı kullandığı için bu yöntemi atlayamadım.

Doğum kontrol hapları meme büyümesini arttırmaya yardımcı olan östrojen içerir. Doktorunuz doğum kontrol hapı almanızı tavsiye ederse, neden olmasın? Ama yapmazlarsa, göğüslerinizi biraz daha büyütmek için başka bir doğal yol arayın.

8. Şınav

Daha önce de belirttiğim gibi, göğüslerinizi daha büyük yapmanıza yardımcı olacak bazı egzersizler var. Push-up egzersizleri sadece göğsünüzü değil tüm vücudunuzu tonlandırabilir. Push-up egzersizleri yapmak zor ama harika sonuçlar vaat ediyorlar.

 1. Protein Alımınızı Arttırın

Göğüslerinizi güçlendirmek için protein alımınızı artırın. Dengesiz beslenme, sarkık göğüslerin nedenlerinden biridir. Bu nedenle bol miktarda meyve, sebze ve fındık, süt, yumurta, yağsız balık, yerfıstığı yağı, tavuk, kabak çekirdeği, yoğurt gibi protein yönünden zengin besinler yediğinizden emin olun.

Şekerli içecekleri, fast foodları ve sizin için iyi olmayan bazı işlenmiş yiyecekleri ortadan kaldırın.

 1. Masaj

Düzenli masajın birçok faydası vardır. Sadece göğüslerinizi daha sıkı hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda onları büyütmeye yardımcı olur. Masajınızı evde yaparsanız, doğru yaptığınızdan emin olun.

En etkili meme masajı tekniklerini öğrenmek için jinekoloğunuza danışın. Sonuçlar sizi çok şaşırtabilir. Masaj, kan akışını ve kan dolaşımında bulunan fitoöstrojenlerin memelere akışını artırmaya yardımcı olur ve büyümelerini destekleyen prolaktin üretimini teşvik eder.

 1. Kötü Alışkanlıkları Bırakın

İster inanın ister inanmayın, ancak kötü alışkanlıklarınız göğüslerinizin büyümesini durdurabilir. Örneğin sigara içmek göğüslerin büyümesini önler, çok fazla alkol içmek ise sarkık meme ve meme kanserine yol açar .

Çok fazla kahve içmek, çok çalışmak ve her gece yeterince uyumamak, bugün başlamaktan kurtulmanız gereken başka alışkanlıklardır.

 1. Yemek Planınıza Östrojen İçeriği Yüksek Yiyecekler Dahil Edin

Östrojen bakımından zengin gıdaların meme büyümesini arttırmaya yardımcı olduğu gösterilmiştir. Elbette, hızlı sonuçları görmek için gün boyu östrojenik yiyecekleri tüketmeniz gerektiği anlamına gelmez. Meme gelişimini arttırmak için ılımlı soya gıdaları, meyveler, sebzeler, tavuk, baklagiller, yumurtalar, anason tohumu, ayçiçeği tohumu, keten tohumu ve susam gibi yüksek östrojenli yiyecekleri tüketin. Ayrıca adaçayı östrojen üretiminizi arttırarak memelerinizin büyümesine destek olur.

 1. Ev İşlerini Kendiniz Yapın

Modern kadınlar, elektrikli süpürgeler, kahve değirmenleri, kıyma makineleri, yavaş pişiriciler, sebze kıyıcılar ve günlük hayatımızı kolaylaştıran diğer birçok cihaz olmadan hayatlarını hayal edemezler.

Göğüslerinizi büyütmek istiyorsanız, özellikle kol hareketi gerektiren işleri kendiniz yapın .

 1. Sağlıklı Yağlar

Buradaki anahtar kelime sağlıklıdır, bu nedenle trans yağları ve işlenmiş bitkisel yağları tüketmekten kaçının. Sağlıklı yağlar sizin için iyidir ve kilo almaya neden olmaz. Yumurtalar, balıklar (somon, sardalye, ton balığı, uskumru ve alabalık), fındık, avokado, zeytinyağı, tereyağı, yerfıstığı yağı ve fasulye, göğsünüzü daha hızlı büyütmenize yardımcı olan mükemmel sağlıklı yağ kaynaklarıdır.

 1. Vitamin Alımınızı Artırın

Vitamin eksiklikleri sağlığınızı ve meme büyümenizi de etkileyebilir. C vitamini, kollajen ve elastin üretiminde önemli bir besindir, A Vitamini cilt hücresi gençleşmesini ve yenilenmesini geliştirmeye yardımcı olur, B6 vitamini kırmızı kan hücrelerinin oluşumunda önemli bir rol oynar ve E vitamini meme kanseri riskini azaltmaya yardımcı olur.

 1. Prolactin Seviyenizi Arttırın

Prolaktin, memelerinizin büyümesinde önemli bir rol oynar. Göğüslerinizin içindeki yağ depolanmasını ve büyümesini hızlandırır. Prolaktin seviyenizi doğal bir şekilde arttırmanın birkaç yolu vardır, ancak muhtemelen en etkili olanı, kutsanmış devedikeni, ısırgan otu, rezene ve çemen gibi bitkileri tüketmektir.

Ancak, bu bütün gün şifalı bitkileri tüketmeniz gerektiği anlamına gelmez. Unutmayın her şeyin fazlası zararlıdır. Şifalı bitkileri tüketirken doktorunuza veya aktarınıza danışın.

 1. Büyüme Hormonu Gelişiminizi Geliştirin

Büyüme hormonu, somatotropin, hücre yenilenmesine ve çoğaltılmasına yardımcı olan bir peptid hormonudur. Bugünlerde mevcut sayısız takviye ile, büyüme hormonu gelişiminizi geliştirmenize yardımcı olacak birine yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Büyüme hormonunuzu artırmak için en etkili besinlerin başında bakla, ananas, kırmızı pancar, karpuz ve işlenmemiş çikolata başta gelmektedir.

 1. Testosteron Seviyenizi Düşürün

Testosteron düzeyi düşük ve östrojen düzeyi yüksek olan erkekler genellikle göğüslerini büyütürler. Düzenli olarak testosteron bakımından zengin gıdalar yiyorsanız, bu küçük göğüslerinizin bir nedeni olabilir. Et, şekerli yiyecekler, cips, beyaz pirinç ve istiridyeyi beslenme alışkanlıklarınızda en aza indirin.

 1. Bronzlaşmaktan Kaçının

Sadece kansere neden olmakla kalmaz, aynı zamanda meme büyümenizi de durdurabilir. Birkaç gün içinde güneş yanıkları kaybolurken, sarkık meme riskinizi artırır. Kızları, güneş koruyucuları ve bronzlaşırken üzerlerini örterek koruyun, yine de bronzlaşmadan kaçınmak en iyisidir.

Size şu anda verebileceğim ana tavsiye, bedeniniz ne olursa olsun vücudunuzu sevmektir. Küçük gögüsler o kadar da kötü değildir. Sonuçta, birçok erkek küçük memeli kadınları sevdiklerini iddia ediyor. Çaresizce göğüslerinizi biraz büyütmek istiyorsanız, bu ipuçlarından bazılarını deneyin.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar