Vimark Video Pazarlama İle Hedeflerinize Ulaşın

0
316

Sadece okuduğunuz bir metin aklınızdan kısa süre sonra silinip sanki hiç öyle bir bilgiye sahip olmamışsınız hissine neden olabilir. Oysa aynı anda hem görsel hem de işitsel olarak karşınıza çıkan bir veriyi çok daha ileri bir tarihte dahi hatırlamanız mümkün olacaktır. Gelişen teknoloji ve bununla birlikte gelişen internet artık her anlamda hayatımızın merkezine yerleşmiş durumda. Sadece sosyal anlamda zaman geçirmek için değil iş anlamında da istenilen kitleye ulaşmak ve pazar payında öne geçmek için tercih edilebilecek olan bu sistem ile firmanızın mevcut yerini sağlamlaştırabilir hatta firmanızı bir üst noktaya taşıyabilirsiniz.
Yapılan istatistiklere göre çevrimiçi videolar, tüm çevrimiçi video trafiğinin %74’ünü oluşturarak çok büyük bir yükselişe geçecek. İnsanların %55’lik bir kısmı her gün çevrimiçi videolar izliyor. Okunulan yazılar bir süre sonra sona erdirilse de videoların ¾’ünden fazlası izleniyor. Metin ve video kıyaslaması yapıldığında pek çok yönetici video izlemeyi bir metin okumaya tercih ediyor. Pazarlamacıların %52’lik bir kısmı videoların marka bilinirliği açısından oldukça etkili olduğu düşüncesine sahip. Bir e-posta atarken konu satırına “video” kelimesini eklediğinizde o e-postanın açılma ihtimalini de %19 oranında arttırmış oluyorsunuz. İnternet kullanıcılarının %50’si bir mağazayı ziyaret etmeden önce mutlaka o mağaza ile ilgili videolara göz atma ihtiyacı hissediyor.
Bu anlamda incelendiğinde video pazarlama yönteminin günümüzde ve ilerleyen zamanlarda neden çok daha ön plana çıkacağını da anlamış oluyoruz. Bu yönde atılan her adım aynı zamanda gelecek dönemlerde kazanılacak başarıların da habercisi oluyor.
Markalara özel stratejiler üreten ajansların önemi ise bu noktada artış gösteriyor. Amaca uygun bir senaryo yazımı ve video üretimi ile hedeflenen kitleye ulaşım sağlanırken aynı zamanda firmadan ve yaptıklarından hiç haberi olmayan kitlenin de aklında firma logosunun ve içeriğinin kalması gerçekleşmiş oluyor. Analiz ekibinin katkısı ile sonuca ulaşılan bu uygulama ile artık videolarında geçen anahtar kelimeler arandığı anda arayan kişinin karşısına çıkan ilk isim siz oluyorsunuz. Vimark bu anlamda başarının anahtarını elde tutan video pazarlama ajansı olarak sunduğu hizmetlerle ön plana çıkıyor. Firmanın marka bilincini oluşturmada etkili Vimark ile artık rakiplerinizi geride bırakmanız çok daha kolay olacak. Vimark video pazarlama ile artık tüm hedefleriniz gerçeğe dönüşecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here