3.7 C
İstanbul
Pazar, Mart 10, 2024

İletişim

Video Pazarlama İstatistikleri & Rakamları ile Potansiyel Müşterilere Ulaşın!

Büyük şirketlerin ve markaların günümüzde büyümesini sağlayan en önemli yollardan birisini video pazarlama oluşturuyor. Peki video pazarlama nasıl yapılıyor? Aslında bu sorunun cevabı her firmanın çalışma prensiplerine göre değişiklik gösteriyor. Ancak kısaca markanın ürün veya hizmet tanıtımı olarak açıklanabilir. Günümüzde video pazarlamanın pek çok yönden avantajı bulunuyor. Uzun uzadıya ele alınan bir içerikle kısa ve renkli bir videonun tıklama oranları arasında neredeyse uçurum kadar fark olabiliyor. Çünkü markaya ve hedef kitleye hitap eden bir videonun dikkat çekiciliği düz bir içeriğe kıyasla her zaman daha yüksek olabiliyor.

Satışlarınızı Artırmak Artık Çok Daha Kolay!

Günümüzde artık müşteriler bir ürün veya hizmet satın almadan önce o ürün veya hizmetin videosunu izlemeyi tercih ediyor. Yani video pazarlamanın satışlar üzerinde olumlu bir etki yarattığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Hatta bu oran çoğu kez %60’ı bulabiliyor.

Videolar aynı zamanda etkililiği de artırıyor. Örnek vermek gerekirse, A sitesinin açılış sayfasında video, B sitesinin açılış sayfasında ise düz bir içerik olduğunu varsayalım. Böyle bir durumda, A sitesine olan geri dönüş oranı her zaman daha yüksek olacaktır. Hatta müşterilerin sitede kalma süresinin 2 dakika daha fazla uzadığını söyleyebiliriz.

İstatistikler & Rakamlar Gerçekleri Gösteriyor!

Video pazarlamaya karşı olan duyarlılığın en açık göstergesi kuşkusuz http://videomarketing.com.tr/category/istatistikler-rakamlar/ aracılığı ile öne çıkıyor. İşte belli başlı istatistiklerden ve rakamlardan birkaçı.

  • Twitter kullanıcılarının %82’sinin video seyrediyor
  • İnternet kullanıcılarının %55’inin her gün, %78’nin de her hafta online video inceliyor
  • Video içeren sitelerde, video içermeyen sitelere göre daha fazla vakit geçiriyor
  • Pazarlama uzmanlarının %52’sinin videoyu her zaman yatırım aracı olarak görüyor
  • 500 milyona yakın kişinin her gün Facebook videoları izliyor
  • Tablet kullanıcılarının her gün 1 saatlik video seyrediyor
  • Şirket yöneticilerinin %75’inin haftada bir kez işle ilgili videolar takip ediyor.

Video pazarlama konusunda tereddüt yaşıyorsanız Videomarketing üzerindeki istatistikler ve rakamlar sekmesini detaylı şekilde inceleyebilirsiniz. Bu sayede aklınıza takılan pek çok konuyu kolayca çözümleyebilecek ve markanızın bilinirliğini bir tık daha öne çıkartabileceksiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar