8.2 C
İstanbul
Cuma, Mart 22, 2024

İletişim

Türk Kızılayı ile Kurbanlarınız Gerçek Amacına Ulaşıyor

Kurbanda Kızılay Modeli ile Türk Kızılayı son 6 yıldır olduğu gibi bu yıl da “Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası” ile yüzbinlerce gerçek ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırmayı planlıyor.

http://kurbanibadettir.kizilay.org.tr/

kizilay

Türk Kızılayı Vekâletle Kurban Kesim Kampanyası ile bir yandan kurban kesiminde büyükşehirlerde yaşanan olumsuz görüntülerin önüne geçmeyi bir yandan da vekâletle kurban kesiminde yaşanan vicdanında açtığı derin yaraları onarmayı hedefliyor.suiistimallerin kamuoyu

Gerçek İhtiyaç Sahiplerine Ulaşan En  Güvenilir Yol

Kampanya ile kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun şekilde vekâlet yoluyla kestirmelerine yardımcı olmak ve “gerçek” ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için bir standart kazandırmak amaçlanıyor.

Dini Kurallara Uygun, Hayvan Haklarına Saygılı

Türk Kızılayı, Kevser Suresi’nde yer alan “Rabbin İçin Namaz Kıl, Kurban Kes (108/2)” ayetinden yola çıkarak “Türk Kızılayı İle Kurbanlarınız Gerçek Amacına Ulaşıyor – Kurban İbadettir” taşıyıcı sloganı ile hayırseverlere sesleniyor. Kurban ibadeti dini kurallara uygun olarak gerçekleştirilirken, kurbanlıkların seçiminde ve kesiminde hayvan haklarının korunmasına da maksimum özen gösteriliyor.

Noter Huzurunda Kurban Kesimi

Vekaleti verilen kurbanlar, uzman veterinerler tarafından tek tek seçiliyor ve hijyenik koşullarda, sertifikalı kasaplar tarafından Et-Balık Kurumu kombinalarında, din görevlileri tarafından duaları yaptırılarak kesiliyor. Tüm bu işlemler noterler huzurunda gerçekleştirilip tasdik edildikten sonra, elde edilen etler Et-Balık Kurumu tarafından konserve haline getirilip, 800 gramlık kutulara konularak yıl boyunca ihtiyaç sahiplerine elden ulaştırılıyor.

Türk Kızılayı ile İçiniz Çok Rahat

Kurban kesilir kesilmez cep telefonuna gönderilen bir SMS ile vekalet sahibi bilgilendiriliyor. Tüm aşamalar video ile kayıt altına alınarak kesimin ardından bir kutu et konservesi, teşekkür belgesi ve video kayıtlarını içeren DVD vekalet sahibine ulaştırılıyor. Her et konservesine verilen barkod numarası ile ülke genelinde 750’yi aşkın şubesi ile en geniş dağıtım ağına sahip Türk Kızılayı’nın gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaştırdığı her et konservesi elektronik ortamda takip edilebiliyor.

Kredi Kartına 3 Taksit İmkânı

2012 yılı için bir kurban vekalet bedeli 675 TL / 310 Euro / 380 Dolar olarak belirlendi. Kurban vekâletini Kızılay’a verecek hayırseverler kredi kartına 3 taksitte ödeme imkânına sahip olacak. Vatandaşlar 168 ücretsiz Kızılay Çağrı ve Bağış Hattından, Kızılay bağış hesabı bulunan bankalardan, www.kizilay.org.tr adresinden ya da Türk Kızılayı’nın ülke genelindeki 750’yi aşkın şubesinden makbuz karşılığı vekâletlerini verebilecek.

Türk Kızılayı, kurban gibi önemli bir ibadetin kurallarına uygun olarak yerine getirilmesi ve halkımızın kendisine duyduğu güvene layık olmak adına üzerine düşen sorumluluğu her zaman olduğu gibi bu yıl da yerine getirecek.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar