4.4 C
İstanbul
Cumartesi, Mart 23, 2024

İletişim

Tüp bebek’ten korkmayın!

Tüp bebek tedavisinde korkulacak hiçbir uygulama yoktur. Bu nedenle yöntemi net bilmeden gereksiz korkulara duçar olmak çok yersiz ve anlamsızdır. Çocuk sahibi olmak isteyip te olamamak en zorudur. Tüp bebek tedavisinde kendi çocuğunuzu, evet evet sizin çocuğunuzun doğmasına katkı sağlayacak ve tüp bebek yöntemi ile anne ve baba olma şansını yakalayacaksınız.

Tüp bebek Güvenli mi?

Tüp bebek yönteminde bazen hatalar oluşabilir ve bu durumda kulaktan kulağa söylenti olarak yayılıp halk arasında tüp bebek tedavisine karşı bir ön yargı oluşturabilir. Öncelikle şu Türk atasözünü hiçbir zaman unutmamalıyız “ insan bilmediğinin düşmanıdır” evet insan bilmediğinin düşmanı olduğu için yeterli bilgi sahibi olmadan bir konu hakkında konuşmamalıdır. Bu nedenle tüp bebek tedavisi hakkında detaylı bilgi edinip hem sevdikleriniz arasına evlat sahibi olamayanlara önerirsiniz. Hem de bilinç yönünden zayıf ve tabulaşmış ön yargıları yıkmak için söyleyecek birkaç çift lafımız olur.

Tüp bebek nasıl olur?

Tüp bebek yöntemi tamamen doğal bir işlem olup sadece gelişen tıbbi aşamaların doğal ortamında değil de aynı doğallık da fakat laboratuvar ortamında yumurta ve sperm hücresinin buluşturulması ve döllenmesi sonucu oluşan embriyonun birkaç gün olgunlaşması için bekletilip akabinde anne adayının ramine transfer edilmesidir. Bu transfer döneminde anne adayının çok sakin ve motivasyon bakımından tam adapte olmuş ve moral bakımından da oldukça mutlu olması gerekir. Bu nedenle de anne adayının etrafındakiler oldukça neşeli olmalı ve anne adayına fazlası ile destek olmalıdırlar. Her türlü olasılığa karşı hazır bir terapi yolu izlemeli ve tüp bebeğin tutmaması gibi durumlara karşıda motive etmelidirler. Tüp bebek uygulamalarında tekrar denemeler de
oldukça önemlidir. Çünkü 1. Si ve ya 2. Si tutmamış tüp bebeklerde 3. Ve ya 4. Denemelerde başarıya ulaşılabiliyor.

Aşağıdaki videodan tüp bebek nedir sorusuna Prof.Dr.Bülent Tıraş’ın anlatımı ile detaylı cevap bulabilirsiniz.

Nerede yaptırmalı?

Dünyaca ünlü tüp bebek uzmanı Prof.Dr.Bülent Tıraş, tüp bebek merkezi seçerken öncelikle merkezin yeterli donanıma sahip olup olmadığı,ileri yaşta hasta tedavi edip etmediği ve buna benzer bir çok dikkat edilmesi gereken kriterleri kişisel web sitesinde tüp bebek merkezi makalesinde sıralamıştır.Tüp bebek tedavisi konusunda ülkemizdeki en yetkili insan olan Prof.Dr.Bülent Tıraş, tedavi hakkında bilmek istediğiniz tüm bilgileri sitesinde sunmakta ve yardım isteyen çiftlere online olarak cevap vermektedir.En güvenli kısırlık tedavisi olan tüp bebek tedavisinin başarı oranlarının her gün arttığını ve bebek hayalinize bir adım daha yaklaştırdığını unutmayın..

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar