9.4 C
İstanbul
Perşembe, Mart 21, 2024

İletişim

Termoset Plastik Hammaddeleriyle Son Ürün Çeşitliliği

Günümüzde plastik işleme tekniklerindeki yenilikler ile, enjeksiyon makinaları vs., önemlerini eskisi kadar korumasalar da termoset plastikler halen oldukça fazla kullanım alanı bulmaktadırlar. Her ne kadar işlenmeleri termoplastiklere göre ustalık ve daha hassas ayar gerektirse de bazı ürünlerin üretilmesinde hala vazgeçilmez biçimde kullanılan hammaddelerdir.

Kumru kimya şirketi Türkiye pazarına ithal pazarlardan en kaliteli ve en ekonomik termoset plastik hammaddelerini sunmaktadır. Bu ürünler arasında melamin, üre ve bakalit baskı tozları bulunmaktadır ve her bir ürün çok farklı piyasalarda kullanım alanına sahiptir.

Üre baskı tozuları daha çok tuvalet klozet kapaklarının üretilmesinde hammadde olarak kullanılırlar. Plastik kapaklara göre çok daha uzun ömürlü ve sağlıklı kapakların üretilmesi bu sayede mümkün hale gelir. Buna ek olarak fiş ve duylar gibi çeşitli elektrik malzemelerinde ve tepsi gibi mutfak gereçlerinin üretiminde de kullanılabilmektedir.

Melamin baskı tozuları ise melamin tabaklarda kaselerde ve çeşitli mutfak gereçlerinde hammadde olarak işlenirler. Üre baskı tozuna göre çok daha sağlıklı ve sağlamdırlar. Kesinlikle kırılmaz özellikte ürünlerin üretilmesini sağlarlar.

Bakalit baskı tozuları son dönemde özellikle tencere kulplarının üretilmesinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır. Isıyı yalıtan özelliği ve darbe direnciyle ve boyayı çok iyi absorbe etmesiyle bu üretimde vazgeçilmez bir hammadde olmuştur.

Üre baskı tozu

Sonuç olarak yukarıda sayılan bu üç termoset plastik hammaddesi çok çeşitli kullanım alanlarıyla daha uzun yıllar boyu üreticilerin vazgeçilmez hammaddeleri arasında kalacaktır.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar