6 C
İstanbul
Pazar, Mart 24, 2024

İletişim

Tasarruf Tedbirlerinin Önemi

Gelir düzeyimizin artmasına karşın lüks yaşam tarzına doğru ilerlememizden dolayı giderlerimiz de oldukça artmış durumdadır ve bu durum büyük bir borç yükünün altına girmemize neden olmaktadır. Hayatımızda yapacağımız ufak değişiklikler sayesinde geleceğimizi planlarken gelecek nesiller için de daha yaşanılır bir hayat sunabiliriz. Verimli su, elektrik kullanımı ile tasarruf sağlarken, mevcut enerji türleri arasında değerlendirme sayesinde doğada neden olduğumuz çevre kirliliğini de azaltabiliriz.

Hangi alanlarda tasarruf sağlayabiliriz? Tasarruf yöntemleri nelerdir?
– Enerji: Yüksek vergi giderlerinden dolayı kazancımızın 1/3’ünü enerjiye vermekteyiz ve en büyük gider kaynaklarından biri haline gelmiştir. Yüksek elektrik ve yakıt fiyatları mevcut şartlar değerlendirildiğinde tasarrufu zaruri şart koşmaktadır.
– Su: Suyu düzgün kullanmamamızdan dolayı gelecekte en büyük sıkıntıya neden olacak olan ve kuraklıklar yanı sıra içmeye dahi su bulamama durumunu düşülecektir
– Para: İlk parayı Lidyalıların bulmasına karşın hayat akışını en çok etkileyen bu sembol doğru kullanılmak zorunda. Yapacağımız ufak tavizler sayesinde bunu sağlayabiliriz.

tasarruf

tasarruf nedir?
İsim anlamı: Bir şeyi istediği gibi kullanma yetkisi, kullanım.
Ekonomi: Para biriktirme.
Genel: Tedbirler sayesinde az kullanarak artırım veya verim artışı işe az kullanımı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar