6 C
İstanbul
Pazar, Mart 24, 2024

İletişim

Güneş Enerjisi ve Türkiye

Yeni teşvik paketi ile birlikte Türkiye’yi dışa bağımlılıktan kurtaracak olan güneş enerjisi gelecek vaat etmektedir. Yurt dışında güneş enerji sistemleri (GES) kurulumu ile devasa güneş tarlaları sayesinde binlerce hanenin enerjisi sağlanmaktadır. Türkiye konumu sayesinde güneşlenme bakımından oldukça verimi bir bölgede yer almaktadır, yıllık ortalama 7,2 saat güneşlenme süresi ve 3,6kW enerji değeri sayesinde her noktada elektrik üretilebilir. Binlerce kilometrelik iletim hatları kurmak yerine bölgesel olarak enerji edilmesi sayesinde enerji maiyetlerinde düşüş de gözlenecektir. güneş enerjisi ile elektrik üretimi güneş hücrelerinin maliyetinin düşmesinden dolayı ve mevcut teşvik yasası sayesinde oldukça ekonomik bir hal almıştır.

güneş enerjisi türkiye

Güneş enerjisi su ısıtma sistemleri yaygın bir kullanıma sahiptir, yeni teknoloji olan vakum tüplü güneş enerjisi sistemleri sayesinde daha yüksek verim elde edilmekte ve Türkiye’de üretimi yapılmaktadır. Kırılan vakum tüpleri kolaylıkla değişerek bu sayede maliyetler de azalmaktadır, vakumlanmış olan bu sistemleri soğuk hava artları için daha ideal bir çözümdür.

Türkiye’de güneş enerji firmaları 100 civarındadır ve geleceğin enerji kaynağı olacak olan yenilenebilir yegâne enerji kaynağı olan güneş sayesinde her geçen gün artmaktadır. Firmaların geniş bayi ağı sayesinde 24 saatlik süre içerisinde sistem kurulumu yapmaktadırlar.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar