10.5 C
İstanbul
Salı, Mart 12, 2024

İletişim

Saç Ekimi Operasyonu Aşamaları

Şüphesiz saç, vücudumuzda güzel göründüğümüzü onaylayan en büyük unsurlardan birisidir. Sadece bayanlar için değil, erkekler için de aynıdır bu durum. Saçlarımızın farklı özelliklerde oluşu da genetik olarak kişiden kişiye değişiklik gösterir. Ancak bu sorunların başında elbette ki çoğumuzun şikâyet ettiği ve bazen korktuğu saç dökülmesi başrol oynar. Bayanlarda pek belli olmasa da erkekler genel anlamda kısa saç kullandıklarından dolayı bu durumu kompleks haline getirmektedirler.

Ancak kellik artık eskisi kadar sorun edilmemelidir çünkü saç ekim yöntemiyle bu tür sorunların önüne artık profesyonel bir şekilde geçilebilmektedir. Şimdi biraz saç ekiminin kendisinden, çeşitlerinden, aşamalarından ve sonuçlarından bahsedelim.

Saç ekiminin Kademeleri

Saç ekim işlemi 6 aşamada gerçekleşmektedir. Her aşama kendi içinde önem arz eder ve bahsettiğimiz gibi her aşama işin ehli operatörler tarafından gerçekleştirilmelidir.

  1. Kademe: Operasyona başlayabilmek için öncelikle saçlar üç numara dediğimiz tıraş şekliyle istenilen kısalıkta kesilir ve lokal anestezi için hazırlanır.
  2. 2. Kademe: Dökülmemeye endekslenmiş olan bölgelerden yeni bölgeye transfer için mikro cerrahi cihazlar ile belli sayılarda saç kümeleri alınır ve özel solüsyonlar içinde bekletilir. Bu cihazlar her kliniğin teknolojisine göre farklılıklar göstermektedir. Bu cihazların motor saç ekimine uygun cihazlar olması çok büyük önem taşımaktadır aksi durumda deride belli izler bırakma olasılığı yüksektir.
  3. Kademe: Bu aşamada saç çizgisi belirleme işlemi gerçekleştirilir. Dünya standartlarındaki cihazlarla yine işin ehilleri tarafından bu işlem, profesyonelce gerçekleştirilmelidir.
  4. Kademe: Bu aşama saçınızın hangi yöne taranacağı, saç derisinin karşıdan nasıl göründüğü ve buna benzer durumların tespit edildiği aşamadır. Kısacası görselliğin artık ön plana geçtiği kısımdır.
  5. Kademe: Bu aşamada ise yerlerinin belirlendiği saçların artık ekilmesi işlemidir. Büyük bir titizlik ve dikkatle yapılmalıdır.
  6. Kademe: Bu aşamada artık saçlarınız ekilmiştir ve evinizin yolunu tutmaya hazırsınızdır. Size saçlarınızın bakımı ile ilgili bilgilerin aktarıldığı bu aşama işlemin bittiğinin göstergesidir.

Newestsacekimi.com adresinden saç ekimi ile ilgili daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar