7.5 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 20, 2024

İletişim

Prostat Nedir ?

Prostat erkeklerde idrar kesesinin hemen altında bulunan, idrar kesesinden çıkan kanalı çevreleyen bir bezdir. Yetişkin erkeklerde 25-28 gr ağırlığında olan asıl görevi ise spermin sıvı kısmının üretilmesi olan bir organdır.

Bu organın ürettiği sperm boşalma sırasında dışarı atılır.

Bu organda belirli bir yaş sonrası büyüme başlayan bu organda belirli bir süreden sonra elma büyüklüğüne erişir. Bu duruma iyi huylu prostat büyümesi denir. Bu büyüme 802 yaşındaki bir erkekte görülme sıklığı  % 90 gibi son derece yüksek bir rakamdır. Yani her on erkeğin dokuzunda görülmektedir. Bu büyüme iltihaplanma ile birlikte sorunu derinleştirmektedir. İlerlemeye rağmen herhangi bir önlemin alınmadığı veya geciktirildiği takdirde tümör gelişimini tetikleyen bu durumdan kurtulmanın yollarını ve hey yıl ülkemizde çeşitli nedenlerden dolayı 41.000 geçkin hastanın ameliyat olduğunu düşünecek olursak nasıl bir illetle baş başa olduğumuzun da bir göstergesidir. Bu istatiksel rakamlar çok ciddi rakamlardır. Derhal işin uzmanına danışılmalı ve diğer alternatif uygulamalarda ihmal edilmemelidir.Prostat rahatsızlığının belli başlı bazı etkileri zamanla kendini göstermeye başlar. Özellikle sık idrara çıkma, tam rahatlama sağlayamama, seks performans azalması veboşalma sırasında az meni gelmesi, ağrı, kanlı idrar gibi birçok gösterge vardır. Bunlardan biri veya birkaçı görülmeye başladığında derhal doktora başvurularak hastalık ilerlenmeden çaresine bakılmalıdır.

prosta7

Doktorun uygulayacağı çözümlere ilaveten başarılı olan bir destek ürünü de ‘’ P-2000 Prostat ilacı’’kullanarak birçok sorunun önüne geçebilirsiniz. Örneğin cinsel gücünüzü artırabilir, prostat tedavisi kanser riskini azaltabilir, idrar akışını kolaylaştırabilir ve daha güçlü ereksiyon sağlayabilir. Kullanım yönünden günde üç defa olmak üzere yemeklerden yarım saat önce alınmalıdır. Ve altı dozu geçmemek gerekir. Prostatit yani prostat iltihabına sorununa çok iyi gelen bir üründür.  Prostat tedavisinde geliştirilen birçok yani teknik vardır. En son aşama olan ameliyat aşamasında prostata müdahale edilerek iltihaplı kısım temizlenir veya alınarak hasta sağlığına kavuşturulmaya çalışılır. Bu gibi sorunlarla ilerde karşılaşmamak için alınması gerekene bazı önlemler vardır. Örneğin ayakta idrara çıkmak ve asitli gıdalar ile vücutta uzun süre idrar tutulması sayılabilir. Kuvvet macunu için doğru adrestesiniz.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar