8.6 C
İstanbul
Perşembe, Şubat 29, 2024

İletişim

Dolgu Uygulamaları

Yüzdeki ince çizgilerin giderilmesi veya yüze hacim kazandırmak için yıllardır başvurulan estetik girişim olan dolgu uygulamaları da oldukça basit ve zahmetsiz.  Yeni nesil dolgularla cilt için mükemmel yayılımı ile yoğun nemlendirme özelliği ince kırışıklıları dolduruluyor. Son derece doğal ve ifadeyi değiştirmeyen hyalüronik asit içerikli dolgular elmacık kemikleri belirginleştiriliyor, dudaklara hacim kazandırılıyor. Bunun için önce uzman hekim, yüzünüzü inceleyerek, doldurulması gereken alanları belirliyor. Ondan sonra bu bölgeler anestezik kremle uyuşturuluyor. Ardından çok ince iğnelerle, dolgu maddesi gerektiği miktarda doku altına aktarılıyor ve dolgunluk sağlanıyor. İşlemin ardından birkaç gün hafif bir şişlik olsa da, bu çok kısa sürede geçiyor. Her bölge için farklı çözümler sunan ve genellikle hyalüronik asit bazlı olan bu maddeler yüz, boyun ve dekolte, eller gibi yaşlanmanın en belirgin olduğu bölgeler için kullanılıyor. Kırışıklıklar, derideki yaşlanma, yüz konturlarındaki bozukluklar dolguyla gideriliyor ve cilt daha iyi şartlarda yeniden canlanıyor. Cilt altına verilen dolgu maddesi, cildin alt katmanlarına destek veriyor ve kırışığın ya da çöküklüğün içini doldurarak görünmez olmasını sağlıyor.

cilt lekeleri

Dolgu uygulanmaları işlemleri sayesinde ince kırışıklıkların, çukurlukların hafif veya orta dereceli burun-ağız kenarı çizgilerin doldurulabildiğini ve bu işlemin yüzün her bölgesinde belirgin olmayan kırışıklıklar için öneriliyor. Günümüzde bu tip enjeksiyonların burun bölgesine de asimetriyi düzeltmek amacıyla da sıklıkla uygulandığını belirten Dr. Mustafa Karataş, dolgu uygulanmaları işleminin sıklıkla kullanıldığı yerlerden bir diğerinin de dudaklar olduğunu söylüyor. Ancak hareketli ve yoğun damarlı yapısı nedeniyle dudaklara yapılacak uygulamanın mutlaka bu konuda uzman bir doktor taralından gerçekleştirilmesi gerekiyor. Dolgu uygulaması ardından kontur yeniden belirlenebiliyor, dudaklar dolgunlaştınız hacmi artınlabiliyor

Yaşla beraber, özellikle yanak bölgesinde belirgin bir hacim kaybı yaşandığını ve bu durumun yorgun bir görünümüne yol açtığını söylüyor. Dikkat edilmesi gerekenleri şöyle anlatıyorDr.Mustafa Karataş : “Dolgu işlemleriyle, elmacık kemikleri yüzün gerektirdiği şekilde belirginleştirilip ya da küçültülebiliyor. Ancak elmacık kemiği hacmini artıracak dolgu uygulamaları yapılırken çok büyük bir özen ve dikkat gösterilmesi gerekiyor. Aksi halde alınan sonuçlar hiç de tatmin edici olmayabiliyor. Dolguların son biriki yıldır kullanıldığı bir alan da vücut estetiği. Yüze uygulanan dolgulara kıyasla biraz daha kalın bir maddeyle yapılan vücut dolgularıyla, küçük göğüsler büyütülebiliyor, kalçalar daha dolgun bir hale sokulabiliyor.”

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar