Polonya Eğitim

3
1054

Bir çok ülkeye ve önemli baş kentlere yakınlığıyla dikkatleri üzerine çeken  Polonya Eğitim içinde çok güzel fırsatlar sunmakta bizlere. Son zamanlarda yaptığı atılımlarla büyük ilerlemeler kaydeden ülke, kalabalık ama genç nüfusuyla  dikkatlerimizi çekiyor. Bu kadar genç nüfusun bulunduğu bir ülkede kuşkusuz ki yapılan yatırımların önemli bir kısmı Polonya Eğitimine aktarılmaktadır.

Polonya’da Eğitime verilen önemin bir diğer göstergesi olarak ülkedeki çok sayıda üniversiteyi gösterebiliriz elbetteki. Polonya 138 e yakın devlet üniversitesi, 310 özel üniversite ve koleje sahiptir. Çok büyük ve uzun bir tarihi geçmişe sahip olan bu ülke artık kabuğunu kırmaya ve özgürlüğünü daha uzak ülkelere kadar hissettirmeyi amaçlamaya başlamıştır. Avrupa’da yoğun bir nüfusa sahip olan ülkenin, bir çok komşu ülkeyle arasındaki serbest dolaşım hakkı sonrasında iş gücü potansiyeli ortaya fazlasıyla çıkmakta ve daha rahat bir akademik kariyer fırsatı sunmaktadır.

3 YORUMLAR

  1. polonya’da eğitim almanın avantajları coktur; ab üyesi olması, sadece lise diplomasının yeterli olması, ekonomik olması gibi seçenekler avantajlarıdır. ama dezavantajıda eğitim dilinin lehçe olmasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here