Özel sağlık sigortası neden yaptırılır

0
977

Sağlık sigortası Avrupada çok yaygın olan fakat ülkemizde gerekli ilgi ve hassasiyeti malesef gösteremediğimiz bir konudur. Özel sağlık sigortası kapsamında sigortalının hastalık ve kaza sonucu doğan masrafları karşılanmaktadır. Yaptıracağınız özel sağlık sigortası ile birlikte pek çok özel hastanede daha iyi şartlar altında tedavi ve muayene imkanınız bulunacaktır.

Özel sağlık sigortasının en büyük avantajı kuşkusuz, kullanıcılarına, doktor ve hastane seçebilme avantajı sağlamasıdır. Sigortalının tüm sağlık masrafları yapılacak poliçenin özelliklerine göre karşılanmaktadır. Bu sayede sigortası bulunmayan bir kişinin göreceği tedaviye göre yüksek meblağların karşılanması da sağlanmaktadır.

Sağlık sigortası yaptırmak için üst yaş limiti 65, alt yaş limiti ise yoktur. Yeni doğan çocuklar doğduktan 15 gün sonra özel sağlık sigortalı olabilirler. Bu sigortada yatarak tedavi ve ayakta tedavi teminatları beraber alınmaktadır. Sigorta poliçesinde ismi olan kişi sigortalı, prim ödemelerini yapan kişi ise sigortayı yaptıran olarak geçmektedir.

Sigorta primleri kişinin yaşına ve sigortalı olmadan önce geçirdiği, ameliyat ve hastalıklara göre belirlenmektedir. Yaşı daha ileri olanların primleri, hastalık riskleri daha fazla olduğu için daha çok olacaktır. Bunun için özel sigorta yaptıracak kişiler, hastalıkları çıkmadan önce sigortalı olarak daha düşük primler karşılığında sağlıklarını güvence altına alabilirler.

Özel sağlık sigortası için hangi sigorta şirketi ile anlaşma yapmanız gerektiğini ve en uygun olanını bulabilmeniz için size yardımcı olacak, web servisleri bulunmaktadır. Eğer siz de online olarak fiyat almak ve başvuru yapmak istiyorsanız, http://www.enuygun.com/sigorta/saglik-sigortasi adresi gibi bu hizmeti veren servislerden yararlanabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here