12.2 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 11, 2024

İletişim

Pokemon Go Hile

Pokémon go’nun yayınlanmasının hemen ardından bir çok hile uygulaması da gösterildi. Bunların içinde oyuncuların en fazla canını sıkan ise oyuncuların yerine geçen botlardı. Gözüken o ki; kısa bir süre içinde bot alan tüm oyuncular, süresiz ban yiyecek.

Pokémon go yayınlandıktan hemen sonra fake-gps işlemleri peydah olmuştu. Bu işlemler yardımıyla oyuncu, dünya üstünde dilediği noktaya gidebiliyor ve oyununa orada devam yapabiliyordu. Bu sayede fake-gps alan oyuncular, hakikaten yaşadıkları bölgelerdeki oyunculara nazaran yarar sağlayabiliyordu. Peşinden hileciler işi biraz daha ileriye götürerek, oyuncunun yerine geçen ve onlar yerine oyunu oynayan botlar yazdılar.

Bu botlar, oyunu bile açmadan pokémon go’da düzey atlamanıza, poké stop’lara gitmenize ve üstelik çevredeki tüm pokémon’ları yakalamanızı sağlıyordu. Bu sayede bot kullananlar, fazla hızlı biçimde düzey atlayabiliyor ve normalde yakalanması, evolve etmesi çok güç olan pokémon’lara bir gün bünyesinde erişebiliyorlardı. Bütün bunları gerçekleştirdikten sonra ise gym’lerde, oyunu hakkıyla oynayan oyuncuların karşısında geçilmez bir engel şekilde duruyorlardı.

Niantic labs, hile yaptığını tespit ettiği alıcılar için günümüze dek henüz kati bir çare üretmedi. Yalnızca “soft ban” bir diğer deyişle kısa süreliğine ban atan stüdyo, yakın vakit sonra “soft ban” yiyen tüm oyuncuların, müddetsiz şekilde oyundan atılacağının sinyallerini vermeye başladı. Stüdyo, pokémon go’nun “kullanım koşulları” sayfasında değişikliğe gitti ve “lokasyon değişiklik yapma, emülatör çekme, değiştirilmiş yahut resmi olmayan pokémon go client’ı ile oyuna girme ya da üçüncü parti uygulamalarla oyuna müdahele etmeyi” yasaklar içerisine aldı.

Niantic, bu kararı “adil, keyifli ve adaletli bir deneyim” sunabilmek üzere aldığını belirtirken, bu tarz şeyleri yapan satın alanların vaktiz şekilde oyundan uzaklaştırılacağını da anlattı. Üstelik bazı web sitelerine göre; düzenli alanlarda hile gerçekleştiren ya da yapmış olan satın alanların bir bölümü uzaklaştırıldı dahi. Diğer alanlarda ise banların yakın süre sonra başlamış olacağı söyleniyor.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar