9.8 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 13, 2024

İletişim

Oyuncular İçin Cast Ajansı Seçiminin Önemi

Televizyon ve sinema sektörünün gelişmesi ülkemizde her yıl yüzün üstünde televizyon ve sinema reklam filminin, yüzün üstünde dizi ve birçok sinema filminin yapılmasını beraberinde getirmiştir. Yapılan tüm bu film ve dizilerde onbinlerce oyuncu ve figüran kullanılmaktadır. Oyuncu sayısı ve çeşitliliğine olan artış cast ajanslarının gerekliliğini ön plana çıkartmıştır. Yeni yüz ve yetenekjleri milyonlarca kişi arasından keşfeden ve markalara yeni yüz, dizi ve filmlere yeni starlar bulunmasını sağlayan cast ajansları, bu özelliği sayesinde televizyon ve film sektöründe ayrı ayrı iş kollarında varlığını sürdürürek bu sistemin demirbaşlarından bir tanesi haline gelmiştir.

Türkiye’de her yıl çeşitli üniversitelerin konservatuarlarının oyunculuk bölümlerinden mezun olan genç öğrencilerinin kariyer planlarını eğitim aldıkları dal üzerine yapmaları profesyonel oyuncuların başarılı bir kariyer yapmak için adeta yarışmalarına neden olmaktadır. Bunun yanında eğitim almadan alaylı bir şekilde oyunculuğa adım atmış veya adım atmak isteyen bireylerin de varlığı cast ajanslarının yoğun ilgi görmesini sağlamaktadır. Cast ajanlaslarının sayısının gün geçtikçe artması ise cast ajanslarının çalışma disiplinleri, çalıştıkları marka, yönetmen ve yapım şirketlerinin ve ajansın oyunculara sundupu oyuncu menajerlik ve şöhret yönetimi gibi hizmetleri birer seçim kriteri haline getirmiştir.

Türkiye’de cast ajansı denildiğinde akla gelen ilk isim olan Tümay Özokur, en köklü ve deneyimli ajans olma özelliğini de taşımaktadır. Tümay Özokur, yenilenen ve her geçen gün büyüyen televizyon ve sinema sektörüne oyuncu kazandırılmasında cast ajanslarına düşen rolün önemini vurgulayarak, kendi ajansında ayrıca şöhret yönetimi hizmetine de yenilikçi ve profesyonel bir bakış açısı getirildiğini savunmaktadır. Şöhretin kontrol edilmesi ve stabil veya artan bir grafikle ilerleyebilmesi için oldukça planlı çalışılması gerektiğini düşünen Tümay Özokur Cast Ajansı, çalışmalarına profesyonel bir bakış açısı getirerek oyuncu hizmetleri konusunda üstün bir hizmet vermektedir.

Oyuncu seçimi ve kariyerinin doğru ve başarılı bir şekilde ilerlemesinin sağlanması aşamalı bir süreçtir. Bu süreç marka yaratmak gibi soyut bir edinim üzerinde katedildiği için deneyim fazlasıyla önemli bir kriter haline gelmektedir. Tümay Özokur Cast Ajansı da bunun farkında olarak uzun yıllardır verdiği hizmetle diğer ajanslardan farkını ortaya koyarak Türkiye’nin öncü cast ajansı haline gelmiştir.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar