10.7 C
İstanbul
Çarşamba, Mart 13, 2024

İletişim

” Kara Operasyonu Olasılık Dışı ”

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, ABD kara birliklerinin yakın gelecekte Irak veya Afganistan’daki gibi benzer amaçta kullanılan bir askeri kampanya yürütmesinin ‘olasılık dışı’ olduğunu dile getirdi.

Chuck Hagel, “Suriye ve Irak’taki stratejimiz, sahada güçlerin bulunması yönünde. Ancak bu güçler yerel unsurlar olmalı. Biz onlara yardım edeceğiz, onları destekleyeceğiz ve eğiteceğiz. Bu, teröristleri zayıflatmak ve nihayetinde yok etmek için en iyi yol değil ama bu, terörizmi ve aşırıcılığı yenmede sürdürülebilir tek yol” diye konuştu.

Chuck Hagel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yakın gelecekte ABD kara birliklerinin, Irak veya Afganistan benzeri, rejim değişikliği veya ateş altındaki bir ulusun inşası için işgal edilmesi gibi bir kampanyayı tekrarlaması olasılık dışı ancak bu, kara birliklerine ihtiyacın azaldığı veya bu birliklerin ulusal güvenlik stratejimizdeki yerinin tükendiği anlamına gelmiyor. Kara ordusu ülkemizin karşılaştığı her ulusal güvenlik tehdidiyle mücadelede ve bunları yok etmede yardımcı olmayı sürdürecek.” dedi.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar