Google En Çok Aranan Kelimeler

0
1061

Türkiye’deki web kullanıcıları bu sene arama motoru olan google’da en fazla youtube, facebook, e – okul, mynet, haber, sahibinden, hava durumu, twitter ve hotmail kelimelerini aradı. Google da en fazla aranan kelimeler ( 2016 ) böylelikle sıralandı
Uygulanan incelemeler ışığında google istatistiklerinden bir araya getiril en bilgilere göre 2016 senesinin ilk üç ayında türkiye genelinde bir garip aşk, kısmetse olur, osym, survivor, ösym ve milli piyango google arama motorunda artış işaret eden aramalar bünyesinde yerini aldı. Ülke genelinde sağlık grubunda bursa birici sırayı alır iken, bunu sgk, randevu ve kalp kelimeleri takip etti. Yolculuk grubunda araman kelimeler incelendiğinde ise uçak ilk sıralarda yer aldı ve türk hava yolları (thy), uçak bileti, eba ve istanbul aranan kelimeler içinde yerini aldı. Mevzubahis kategoride en önemli çıkışı ele geçiren arama ise sultanahmet oldu. Tıpkı zamanlarda dünya çapında ise google, twitter, facebook ve youtube en fazla aranan kelimeler olurken, google’de aranarak dünyada artışa geçen kelimeler super bowl 2016, powerball winnig numbers, dead pool ve davis bowie oldu. Gayrimenkul alanında ise milliyet, satılık ve sahibinden kelimeleri en fazla arananlar içinde yer aldı.
Google da en fazla aranan kelimeler (2016 ) ‘da web kategorisine göz atıldığında vodofone, samsung, turkcell, twitter, hotmail ve google listesi meydana geldi ve türk telekom, ais, huawei, sigaraücretleri artışa geçen arama kelimeleri içinde yer kullanarak dikkat çekti. Spor kategorisini incelediğinizde ise bu sene en fazla aranan kelimeler fenerbahçe, lig, ligtv, maç, galatasaray, beşiktaş oldu ve artışa geçerek en iyi çıkış gerçekleştiren kelimeler ise galatasaray lazio, galatasaray lazio maçı, amedspor, salon turnuvası, fenerbahçe maçı ile fenerbahçe braga oldu.
İstanbul vb. Büyük illerde yaşayan web kullanıcıları ise google arama motorunda en fazla youtube, facebook, twitter ve istanbul’u aradı. Bir garip aşk, survivor, survivor 2016 kelimeleri de en çok aranarak çıkış gösteren kelimeler şekilde ilk sıralarda yerini aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here