Alexa Sıralama Düşürme Yöntemleri

2
603

Alexa 1996 senesinde kurulmuş olup internet sayfalarını çözümleme eden bir araçtır. Bu taşıt internet sayfalarını türlü ölçütlere nazaran analiz eder ve hizmet vermiş bulunduğu ülkede ki sıralamasını belli eder. Tespit etmiş bulunduğu bu sıralamayı hem global hemde ülke bazlı şekilde sergiler. Geçmiş zamanlarda ziyaretçiyi kıstas sektör alexa bugün hem ziyaretçi hem yöresel backlink kaynaklarını dikkate almaktadır. Bir diğer deyişle öncesinde hangi ülkeden ziyaretçi alıyorsanız o ülke değerleriniz iyileşmekteydi. Şuan yalnızca ziyaretçi değil yöresel backlink kaynakları da almanız icap etmektedir. Bir diğer deyişle alexa sıralamanızın türkiye değerlerinin iyileşmesini talep ediyorsanız türkçe içeriğe sahip türk sunucularında barınan sitelerden backlink kaynaklarına sahip olmanız icap etmektedir
alexa-düsürme-yontemleri

Öncelikle dostlar sitenize mümkün mertebe webmaster dost almaya çalışın şundan dolayı bir çok webmaster arkadaş meslekleri gereği kendilerinde “alexa toolbar” kurulu olur .Bunu da webmasterları alakadar eden mevzular paylaşarak temin edebilirsiniz .Ayrıca sitenizi webmaster forumlarında da tanıtarak , sitenize daha fazla webmaster girmesini temin edebilirsiniz .
sitenizde alexa hakkında malumatlar vermeye çalışın mümkünse bir alexa kategorisi açın ve buraya alexa hakkında yazılar yazın .
sitenize muhakkak “alexa widget” yerleştirin , bu widget alexanın sitenize giren cazip müşterilerden da veri almasına imkan sağlar dolayısıyla alexa değeriniz daha çok düşer .
alexa sitesinden bir üyelik açarak sitenizi oradan da alexa’ya ilave edin ve sitenizle alakalı kısımları düzenleyin .
muhakkak tarayıcınıza “alexa toolbar” yükleyin , mümkünse sitenizi her gün birkaç saat açık tutun .İmkanlarınız mevcut ise arkadaşlarınızdan ve tanıdıklarınızdan tarayıcılarına “alexa toolbar” yüklemelerini ve sitenizi günlük birkaç saat açık bırakmalarını rica edin burası mühim .
sitenizi yoğun yoğun imleme sitelerinden imleyin .
aldığınız backlinklerin kaliteli bulunmasına dikkat edin , sağdan soldan bulduğunuz hazır backlink listelerine asla bakmayın bile .
yazılarınızı uzun fakat akıcı yazmaya bakın , ziyaretçilerinizin sitenizde geçirdikleri süreyi arttırın .
ziyaretçilerinizin site bünyesinde dolaştıkları yaklaşık olarak sayfa sayısını arttırın .
şayet siteniz haber yada portal sitesi ise otomatik yenileme şifreyi kullanabilirsiniz fakat kullanıcıları rahatsız edeceğinden pek öneri etmem .
en son arkadaşlar “www.alexa.Com/siteinfo/bilgimnette.Com” diye ki alexa sayfalarınızı tanıtım ve arkadaşlarınıza ana sayfaları yapmaları mevzusunda ısrar edin .

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here