Fraxel Lazerle Genç Ve Canlı Bir Cilt

0
791

Dermatolog Uzman Dr. Hayat Öz

Donuk, canlılığı kaybetmiş cildin birçok nedeni var: Kötü beslenmeden tutun da uyku düzeni, güneşin etkileri, sigara, çevresel faktörler vs. Her şeyden önce sağlıklı beslenin, düzenli uyuyun, alkol ve sigaradan mümkün olduğunca uzak durun, cildinizi temiz tutun, nemlendiricinizi ihmal etmeyin diyeceğiz elbette. Ama daha acil bir canlanmaya ihtiyacınız varsa, size birkaç profesyonel öneri de sunabiliriz.

BİRÇOK SORUNA TEK SEANSTA ÇÖZÜM
Bunlardan biri lazer sistemleri. Son zamanların en popüler lazer sistemlerinden biri olan fraksel lazerler birçok cilt soruna birden etki ediyor. Tek bir seanstan sonra bile cilt daha canlı görünüyor ve rengi daha homojen bir hal alıyor. Sistemi bu kadar popüler kılan ise cilt kalitesi üzerinde gözle görülür bir fark yaratmasına rağmen, tedavi sonrası hemen sosyal hayatınıza geri dönebilmeniz. Fraksel lazerler, cilt üzerinde mikro yaralar açarak cildin kendini iyileştirme mekanizmalarını tetikliyor ve böylece daha çok kolajen ve elastin üretmesini sağlıyor.

ÇABUK SONUÇ VERİYOR
Fraxel lazer; yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cildi yenilemek, periorbital kırışıklıkları sivilce ya da yara izlerini düzeltmek ve lekelerini azaltmak için kullanılan, FDA onaylı bir yöntem. Fraxel lazerin etkileri ciltte hemen görülüyor. Cildiniz yeniden yapılanmaya başlıyor, daha yumuşak, daha parlak, daha sıkı ve daha taze bir görünüm alıyor. Fraxel lazer, aynı zamanda kırışıklıklar, göz çevresindeki ince çizgiler, sivilce ve akne izleri, ameliyat izleri üzerinde de etkili. Özellikle hamilelik sırasında hormonların etkisiyle oluşmuş lekeleri tedavi ederek cilt tonunu dengeler. İnce Kırışıklıklar ve derin kırışıklar, göz çevresindeki çizgiler kaybolur, gözenekler akne, yara ve yanık izleri yüzde 80 azalıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here