15.1 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 11, 2024

İletişim

Ev Kredisi Faizleri Düşecek mi?

Ev kredisi kullanmayı düşünüyorsanız ve ev kredisi faizlerinin düşüp düşmeyeceği hakkında bilgiler edinmek istiyorsanız. Biz sizler adına biraz da olsa mevzuyu yakından takip ettik ve şu bilgilere ulaştık ümit ediyoruz ki bu konuda size yararlı oluruz.

Öncelikle şunu belirtmekte fayda vardır ki 2016 senesi fazlasıyla karanlık bir sene olarak tarihe geçmiştir. Hem patlayan bombalardan dolayı hem de Rusya ve başka ülkeler ile olan karşıt kutuplaşmalardan dolayı ekonomimiz baltalanmıştır. ,aynı zamanda fazlasıyla mal ve can kayıplarının yaşandığı bir sene olmuştur.

Türkiye ekonomisinde ev kredisi faizleri ya da diğer kişisel kredi faizleri bütünüyle siyaset ile ilişkili olduğundan, en ufak bir olumlu olmayan siyasal haberde dahi ev kredisi ve öbür tüketici kredisi faizlerinde akıl almaz yükselmeler yaşanabilmektedir. Dolayısıyla her zaman kredi faizleri düşer mi ya da kredi faizleri yükselir mi şeklinde düşünür hale geliyoruz. Çünkü bir ülkede banka faizleri yükselmişse ve bu olur olmaz dönemlerde gerçekleşmiş ise o ülkenin temelindeki iktisat taşları ya fazla zayıftır yada başkaları vasıtasıyla maniple ediliyor demektir.

Hepinizi ilgilendiren konuya değinecek olursak 2016 senesinde gerek ev kredisi faizleri gerekse diğer kişisel kredi faizleri düşer mi düşmez mi bunu tahmin etmek çok güçtür. Bunun sebebi her zaman siyasi anlamda olumlu şeyler yaşanmıyor olabilir ve faizler artabilir ya da tam zıttı siyasi alanda bütün gelişmeler yolunda giderse kredi faizlerinde düşüş yaşanır. Bunu her ne kadar reddeden ve suçu bankalara yıkan bir ulus olsak da maalesef bu hakikatin önüne kimse geçemez.

Kredi faizleri düşer mi düşmez mi net olarak önceden tahmin edilemez ancak şu bir hakikat ki; siyasal dengelerin oturmasının acilen gerektiği devletimizde belirsizliklerin sona ermesi gerekir. Ev kredisi çekecekseniz bizce beklemenin bir manası olamayacağını düşünmekteyiz. Böyle düşünmemizin sebebi ise ertesi gün ülkemizi nasıl bir hengamenin beklediğini asla hiç kimse bilemez.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar