3.7 C
İstanbul
Pazar, Mart 10, 2024

İletişim

Emsculpt ile Kusursuz Görünün

İnsanlar yıllarca kusursuz bir vücuda ve pürüzsüz bir görünüme sahip olmak için spor salonlarına gidiyor, cilt bakımları yaptırıyor, haftalık peelingler uyguluyor ve daha güzel görünüme sahip olmanın yöntemlerini araştırıyor. Pürüzsüz vücut hatları, kusursuz bir görünüm ve fit bir vücut şekli için yıllarca spor salonlarına giden insanlar istedikleri görünümü elde etmek için olabildiğince zaman harcıyor ve efor kaybediyorlar. Eski yıllarda sadece kasları kuvvetlendirip vücuda şekil vermek sadece sporla ve yediğimiz ve tükettiğimiz gıdalar ile sağlanabiliyorken teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu zahmetli uğraşlara ve yıllara bir son veren Emsclulpt ile de mümkün kılınmıştır.

Emsclulpt Nedir ve Nasıl Etki eder ?

Emsclulpt klinik çalışmalarıyla birlikte üretilen ve kaslara etki eden elektromanyatik bir enerji sağlayan üründür. Bu yoğun ve güçlü elektromantik enerji sayesinde hedef bölgede ki kasları kasılarak çalıştırır ve yaklaşık yarım saatte 20 bin defa orada bulunan kasların kasılmasını sağlar. Bu etki ise spor salonlarında yapılan çeşitli egzersizlerle bile elde edilebilecek bir sonuç değildir.

Emsclulpt sadece Kaslara mı Etki eder?

Emsclulpt daha demin de bahsettiğimiz gibi yarım saatte hedef bölgede ki kasların kasılarak 20 bin defa kasılmasına olanak sağlamaktadır. Lakin sadece kasların kasılmasında iş görmez aynı zamanda hedef bölgede ki yağların da parçalarak minimalize edilmesini sağlar. Yani Emsclulpt hem kasların kasılıp çalışmasında hemde yağların yakımında tedavi yöntemidir. Kasların kasılıp çalışması ve yağların yakılmasıyla birlikte vücudun daha sık, daha fit ve daha kusursuz bir görünümünü elde etmemizi sağlamaktadır.

Emsclulpt hangi Bölgelere Uyglanabilir?

Emsclulpt karın kasları, kalça kasları ve bacak kaslarına uygulanabilen bi yöntemdir. Mesela karın kaslarınızdan örnek vermemiz gerekirse; karın kaslarının formda gözükmesi ve formda olması sadece daha düz daha çekici ve formda olan bir karına sahip olmanız anlamına gelmiyor. Güçlü karın kaslarınıza sahip olmanız daha dik durmanızı ve kusursuz bir görünüme de sahip olmanızı sağlar. Karın kasları yoğun egzersiz ve tüketilen gıdalar bir de uygulanan diyet programına rağmen forma girmesi en zor olan bir bölgedir. Özellikle hamilelik sonrasında oluşan karın bölgesinde yağlanma ve kasların gevşemesi sonrasında bu tür diyet ve spor programlarıyla karın kaslarının forma girip daha sık ve daha düz bir karına sahip olmanızı zorlaştırır. Emsclulpt hedef bölgede ki kasları kastırıp aynı zamanda yağ dokusunun altında ki kasları da güçlendirip yağların parçalayıp yakılmasını sağladığından düz ve daha sık bir karın bölgesi oluşturur. Hamilelik esnasında kasların baskı nedeniyle karın kasları gevşer ve Emsclulpt bu gevşeme sonrasında, hamilelik ile yapısı bozulan kasların birleşmesinde etkili olur. Ayrıca hamilelik sonrasında karın kaslarında oluşan ayrılmayı %15 oranında azalttığına dair bilimsel bulgular vardır ve bu alanda hala çalışmalar devam etmekde ve bu tedavi yöntemini daha kusursuz hale getirilme çalışmaları yapılmaktadır. Daha fazla bilgi almak için Uzm. Dr. Mustafa Karataş’a dilediğiniz sorularınızı sorabilir ve danışabilirsiniz.

Emsclulpt’un zararları var mıdır?
Emsclulpt FDA onaylı bir tedavi yöntemidir. Yani hiç bir zararı yada yan etkisi yoktur.

Emsclulpt kaç seansttan oluşur?
Emsclulpt tedavisi 4 seanstan oluşur.

Emsclulpt Tedavisinde dikkat edilmesi Gereken Hususlar var mıdır?
Emsclulpt tedavisinde dikkat edilmesi gereken hususlar yoktur. Lakin uzman hekimleriniz tarafından da söylenebileceği gibi tedavi sonrasında hedef bölgeyi çalıştıran çok ağır egzersizler yapmak ağrıya sebep olabilir.

Emsclulpt hemen Etki Gösterir mi?
Emsclulpt tedavisi 4. ve son haftasında etkisi tam anlamıyla gösterse de ilk seanstan beri gözle görülür değişimler olmaya başlar.

Emsclulpt Kalıcı bir Yöntem midir?
Klinik çalışmalar sonunda bu tedaviden sonra gözle görülen değişimin ve olumlu etkinin 1 yıl kadar sürdüğü gözlemlenmiştir. Lakin nasıl ki bu yöntemden önce yıllarca spor salonlarında yapılan egzersizler yıllarınızı alıyorsa bu tedavi yönteminin de kalıcı sonuçlarını alabilmek için ve devamlılığını sağlayabilmek için 2 yılda bir bir kaç seans yapılmalıdır.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar