0.7 C
İstanbul
Pazar, Şubat 5, 2023

İletişim

Emekli Olacaklara Müjde

Hesaplanan emekli maaşına önce ocak’taki % 3.86 zam verilecek. Buna 100 lira eklenecek. Temmuz’daki % 3.63 enflasyon farkıyla maaşlar yükselecek. Maaş artışı 200 lirayı geçecek.

Ssk ve bağ-kur’lu için

Emekli olmak her insanın hayali. Fakat bu sene emekli olan hayaline kavuştuğu vb. Daha kârlı çıkacak. Nedeni ise zamlarda yatıyor. Emeklilerin maaşı temmuz’da değişti. Ssk ve bağ-kur emeklilerine % 3.63 temmuz zammının yansıtıldığı maaşlar, aylık ödeme günlerine göre uygulanıyor. Memur emeklileri ise maaşlarını temmuz’un 1’i ile 5’i içinde % 5’lik zam yansıtılmadan almıştı, ayın 22’sinde de farklar ödendi.

Bir bir maaşa eklenecek

Temmuz’dan itibaren sene sonuna dek gerçekleşecek enflasyon emeklilerin ocak zammını gösterecek. Bu senenin ikinci 6 aylık sürecinde gerçekleşen enflasyon ssk ve bağ-kur emeklilerinin zam miktarını, memur emeklilerinin ise % 3’lük yükselişe ek şekilde fark alıp alamayacağını gösterecek. 2016 zamları, bu sene bünyesinde emekli olan ssk ve bağ-kur’luları da içeriyor.

Dördüncüsü ocak ayinda

Bu senenin sonuna dek emekli olacak insanların önce 2016 senesi ocak ayı saygınlığıyla çıplak maaşı hesaplanacak. Buna ocak’taki % 3.86 enflasyon zammı ve 100 lira seyyanen yükselme ile temmuz’daki % 3.63’lük zam ilave edilerek maaş ödenmeye başlanacak. Bir diğer deyişle bu sene arasında emekli olacaklar, ssk ve bağ-kur’lular 3 zamdan da faydalanacak. Üstelik aralık 2016’da emekli olan ocak ayı saygınlığıyla dördüncü zamma kavuşacak.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,695TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar