Emekli Olacaklara Müjde

0
449

Hesaplanan emekli maaşına önce ocak’taki % 3.86 zam verilecek. Buna 100 lira eklenecek. Temmuz’daki % 3.63 enflasyon farkıyla maaşlar yükselecek. Maaş artışı 200 lirayı geçecek.

Ssk ve bağ-kur’lu için

Emekli olmak her insanın hayali. Fakat bu sene emekli olan hayaline kavuştuğu vb. Daha kârlı çıkacak. Nedeni ise zamlarda yatıyor. Emeklilerin maaşı temmuz’da değişti. Ssk ve bağ-kur emeklilerine % 3.63 temmuz zammının yansıtıldığı maaşlar, aylık ödeme günlerine göre uygulanıyor. Memur emeklileri ise maaşlarını temmuz’un 1’i ile 5’i içinde % 5’lik zam yansıtılmadan almıştı, ayın 22’sinde de farklar ödendi.

Bir bir maaşa eklenecek

Temmuz’dan itibaren sene sonuna dek gerçekleşecek enflasyon emeklilerin ocak zammını gösterecek. Bu senenin ikinci 6 aylık sürecinde gerçekleşen enflasyon ssk ve bağ-kur emeklilerinin zam miktarını, memur emeklilerinin ise % 3’lük yükselişe ek şekilde fark alıp alamayacağını gösterecek. 2016 zamları, bu sene bünyesinde emekli olan ssk ve bağ-kur’luları da içeriyor.

Dördüncüsü ocak ayinda

Bu senenin sonuna dek emekli olacak insanların önce 2016 senesi ocak ayı saygınlığıyla çıplak maaşı hesaplanacak. Buna ocak’taki % 3.86 enflasyon zammı ve 100 lira seyyanen yükselme ile temmuz’daki % 3.63’lük zam ilave edilerek maaş ödenmeye başlanacak. Bir diğer deyişle bu sene arasında emekli olacaklar, ssk ve bağ-kur’lular 3 zamdan da faydalanacak. Üstelik aralık 2016’da emekli olan ocak ayı saygınlığıyla dördüncü zamma kavuşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here