11.7 C
İstanbul
Cuma, Şubat 23, 2024

İletişim

Ceviz Fidanı ve Fidan Satışı

Ceviz ülkemizde sofralarda sıklıkla karşılaşılan bir besin olmaktadır. Ağaçlardan elde edilen bu ürünün yetiştiriciliği de yoğun talep nedeniyle ülkemizde sıklıkla yapılmaktadır. Bunun yanı sıra bazı yıllarda cevizin fiyatlarında yükseliş yaşanmaktadır. Farklı iklim koşullarında ağaçların zarar görmesi sonucunda verim düşebilmekte, elde edilen ürünler yoğun talebi karşılayamamaktadır. Bu durum ise fiyatların yükselişinin temel nedenlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. Yoğun ilgi ve fiyatlar ise üreticilerin ilgisini artırmaktadır. Ceviz fidanı ve yetiştiriciliğe olan ilgi de bu sebeple günümüzde artan durumlardan birisidir. Fidan yetiştiriciliği de ülkemizde yoğun olarak yapılıyor.

 

Ülkemizde pek çok firma fidan üreticiliği yapmaktadır. Bu üreticilerden farklı ağaçların fidanlarına ulaşılabilmesi mümkün olmaktadır. Badem, elma, ceviz, erik gibi pek çok ağaç üreticiler tarafından tercih ediliyor. Bunun yanı sıra diğer meyve fidanlarına da ulaşılabilmesi söz konusu durumlardandır. Ayrıca fidan yetiştiricilerinde fidanların fiyatları değişkenlik gösterebiliyor. Fiyatları etkileyen pek çok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler ceviz fidanı fiyatlarında da söz konusu oluyor. Ceviz ağacının türü, aşılı olup olmaması gibi durumlar bu faktörler arasında sayılabilmektedir. Fiyat ve diğer sorulanıza cevap bulmak için cevizfidaniuretimi.com adresini ziyaret ediniz.

fidanresmi19

 

Hangi fidanın ekileceğinin seçiminin yapılması da önemli konulardan birisidir. Çünkü toprağın ve iklimin yapısı her bölgede değişkenlik gösterebilmektedir. Ekilecek bitkinin ya da ağacın bu iklim yapısı ile uygunluğu alınacak verimi de etkileyecektir. Bu durum nedeniyle iyi bir araştırma yapılması yetiştiricilik yapan kişiler için gerekli bir durum olacaktır. Bununla birlikte bodur ceviz fidanı zor iklim koşullarına dayanabilmektedir. Ancak cevizin yetişmesinde gerekecek gerekli koşulların sağlanması ürünün ziyan olmasını da engelleyecektir. Bu durum özetle verimle doğru orantılı olmaktadır.

 

Ayrıca fidan yetiştiriciliği yapan firmalardan daha fazla bilginin elde edilebilmesi de mümkün olacaktır. Bununla birlikte fidan yetiştiriciliğini tescilli olarak yapan firmalar da bulunuyor. Bu durum bir anlamda fidanın kalitesini de gösteren bir durum olarak karşımıza çıkıyor. Ülkemizde kaliteli bodur ceviz  bulmak da fazlasıyla kolay bir durum oluyor. Kaliteli fidanlar ile birlikte alınan verim de artmaktadır. Bu durum nedeniyle fidan alışverişi yaparken iyi bir araştırma yapılması faydalı durumlardan olacaktır.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar