Çekmeköy’de Kiralık Daire Fiyatları

0
1853

İstanbul Çekmeköy’de yaşamak isteyenler için buranın emlak bilgileri hakkında çıkarılan bölge raporu hakkında ayrıntılı bir inceleme yaptık. Çekmeköy kiralık daire fiyatlarının yanı sıra buradaki yaşam standartlarına ve konut ekonomi endekslerine dair her bilgiyi zingat.com adresinde kolayca bulabilirsiniz. Oradan buradan doğruluğundan emin olmadığınız bilgiler yerine, araştırmalar doğrultusunda hazırlanan analizleri inceleyerek çok daha rahat bir şekilde fikir edinebilirsiniz.

Çekmeköy’de Konut Fiyatları

Çekmeköy’den ev satın almak isteyenler için bu vereceğimiz bilgiler çok işlerine yarayacak. Burada 100 metrekare ev için ortalama olarak 278.495 TL harcamanız gerekiyor. Yatırım yaparak bir ev alıp kiraya verdiğinizde ise kiraya verilen konutun size dönüş süresi 22 yıl gibi bir süreyi buluyor.

Çekmeköy’de kira fiyatları da 100 metrekarelik bir alan için ayda 1.060 TL gibi bir tutara tabii oluyor. 2004 senesinden 2008 senesine kadar ev satış fiyatları ufak artışlarla yükselen Çekmeköy’de 2008 senesinden sonra 2 yıl bir azalma yaşanmıştır. 2010 senesinden sonra ise hızlı bir artışa geçilerek 2016 senesine kadar ev satış fiyatları bayağı bir yükseliş göstermiştir. Ancak genel İstanbul ev satış oranları ile karşılaştırıldığında Çekmeköy artış oranları biraz daha az olmakla beraber, grafiksel olarak İstanbul geneli ile paralel ilerlemektedir.

Çekmeköy semtinde de kiralar 2004 senesinden 2008 senesine kadar artış göstermiştir. Daha sonra 2009 senesinin sonuna kadar azalmış, daha sonra yeniden yükselişe geçmiştir. 2010 senesinin sonlarında Çekmeköy’deki ev kiraları önceleri İstanbul’un geneline göre yüksekken sonradan İstanbul2un geneline göre azalışa geçmiştir. Buradaki ev kiralarındaki artış İstanbul geneline göre daha az oranda artmaya başlamıştır. 2016 senesindeki Çekmeköy ve İstanbul geneli kira artış oranları karşılaştırıldığında ise oldukça farklı olduğu görülmektedir.

Çekmeköy İçin Demografik Bilgiler

Çekmeköy’de yapılan incelemelere göre şu an 231.818 kişi yaşamaktadır. Sosyoekonomik olarak daha çok gelişmesi gereken bir bölgedir. Burada yaşayanların eğitim durumuna bakıldığında nüfusun oldukça fazla bir kısmını ilkokul mezunları oluşturmaktadır. Lise mezunları ve yüksekokul mezunları da sayı olarak fazladır. Yaşayan nüfusun yaş ortalaması ise 25 yaş ile 45 yaş arasında yoğunluk göstermektedir. Yüzde 67.1lik kısmı evliler, yüzde 26.0lık kısmı da bekârlar oluşturmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here