15.1 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 11, 2024

İletişim

Çamaşır Makinesinin Su Almaması

Çamaşır makinelerinin verimli bir şekilde çalışabilmesi için elektrik ve suya ihtiyacı bulunur. Bu yüzden fişi prize takılı olan Bosch çamaşır makinesi yıkama programı boyunca çeşitli aralıklar ile su alır. Ancak çeşitli arızalanmalar çamaşır makinesinin aralıklarla belirli oranlarda aldığı suyu hiç alamaması yıkama fonksiyonunu yerine getirememesine neden olur ki bu ufak çaplı sorun program beyninin yanmasına ve çok daha ciddi maliyetlere yol açabilecek arızalanmalara yol açabilir. Bu yüzden Bosch çamaşır makinesinde karşı karşıya kalınan bu tip durumlarda en kısa şekilde Ataşehir Bosch Servisi merkezine arıza başvurusunda bulunulmalıdır.

Çamaşır makinesinin su almaması sorununa yol açabilecek parçalar belirlidir. Çamaşır makinesinin mekanik gruptaki parçaları olan bu parçalardaki bir arızalanma çamaşır makinesinin su almamasına yol açabiliyor. Profesyonel teknik destek hizmeti için Maltepe Bosch Servisi merkezine başvuruda bulunmadan önce şebeke musluğunun kapalı olup, olmadığının kontrol edilmesi veya şebeke musluğuna şebekeden su gelip, gelmediği kontrol edilmelidir. Eğer şebeke musluğuna su gelmiyor ise su tesisatı desteği alınması gerekir. Ancak şebeke musluğunda nizami su alımı bulunuyor ise çamaşır makinesinin su almamasına yol açan arızalanma makine içerisindeki ilgili mekanik parçalardan kaynaklıdır.

Bu durumun tespitinin ardından Çekmeköy Bosch Servisi merkezine arıza başvurusunda bulunulmalıdır. Kısa süre içerisinde adrese gelen gezici teknik ekipler, Bosch çamaşır makinesinde su almama sorununa yol açan arızalı mekanik parçanın tespiti için bu soruna yol açacak ilgili parçaların incelemesini gerçekleştirir. Çamaşır makinelerinde su almama sorununa yol açan ilgili mekanik parçalar ise su giriş hortumu ve makine kapağıdır. Teknik ekipler, bu etmenler ile ilgili bilgi sahibi olduklarından öncelikli olarak su giriş hortumunu kontrol ederek bükülme ve tıkanıklık olup, olmadığı kontrol edilir ve herhangi bir tıkanıklık ya da bükülme tespit edilirse onarımı gerçekleştirilir.

Çamaşır makinesindeki bu arızalanmaya yol açan sorun su giriş hortumunda kaynaklı olmaması halinde çamaşır makinesinin kapağı kontrol edilir. Çamaşır makinesinin kapağının düzgün kapanmaması veya düzgün kapanmamasına yol açabilecek yerinden çıkma ya da kilit anahtarının kırılması durumunda ise çamaşır makinesinin kapağı değiştirilerek, makinenin su alması sağlanabilir.

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar