14.7 C
İstanbul
Cuma, Şubat 23, 2024

İletişim

Başbakan’dan Hakan Şükür Mesajı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hakan Şükür’ün AK Parti’den istifa ederken yaptığı açıklama hakkında ”Kendisine yakıştıramadım” dedi.

Hakan Şükür’ün AK Parti’den istifa ederken yaptığı açıklama için “Böyle bir şeyi kendisine yakıştıramadım” diyen Recep Tayyip Erdoğan, ‘Üzüldünüz mü’ sorusu üzerine “Üzülmedim niye üzüleyim” diye cevap verdi. “İstifa eden samimi arkadaş sadece partisinden ayrılmaz. Parlementodan da ayrılır” diye de kaydetti.Konya’da gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Hakan Şükür’ün Ak Parti’den istifası konusunda şunları söyledi:

”Böyle bir şeyi beklediğimi söylemem yanlış olur. Beklemem. Çünkü böyle bir şeyi kendisine de yakıştıramadım. Bilirsiniz her söz sahibinindir, her söz sahibini bağlar. Bu süreç içerisinde parti genel başkanının takındığı genel tavır ortadadır. Ama böyle bir tavrı takınmış bir genel başkana, partiye karşı bu tür açıklamaları kendisinden veya bir başkasından bilemem yapmış olmasını yadırgadım doğru bulmuyorum. Niye üzüleyim. Gönül şunu arzu ederdi: Bir insan bir partinin bayrağı altında seçime giriyorsa ondan sonra o parti ile birlikte hareket eder. Ayrılıyorsa da sadece partiden ayrılmaz. Eğer dürüstse o zaman parlamentodan ayrılır, milletvekilliğinden ayrılır. Çünkü bağımsız olarak bu parlamentoya gelmiş birisi değilsin. Olması gereken bunu gerektirir. Ama tabi bu herkese nasip olan bir şey değil.”

Ak Parti’den istifa eden İstanbul Milletvekili Hakan Şükür, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “İstifasını beklemiyordum. Kendisine yakıştıramadım. Eğer dürüstse kendisinin Parlamento’dan da ayrılması gerekir” sözleriyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Şükür şunları söyledi:
“2 tane helikopter düştü, insanlar çok üzgün bu nedenle fazla konuşmak istemiyorum. Zaten daha zaman var daha çok konuşulacak. Parlamento’dan istifa etmek şu anda kafamda yok. Orası milletin meclisi, bizi de millet getirdi… Dediğim gibi ileride daha çok konuşulacak.”

Haberin tamamı için:

mynet

Benzer İçerikler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Sosyal Medya

17,204BeğenenlerBeğen
3,912TakipçilerTakip Et
13,900AboneAbone Ol
- Advertisement -spot_img

Son Yazılalar